Ferrari: Vývoj vozu jde dobře, ale hodnocení přijde až v první GP

S Alonsem zavanul v Maranellu čerstvý vzduch.
Ve snaze vrátit se na vrchol formule 1 začalo Ferrari s vývojem vozu pro další sezónu nezvykle brzy a i když jde podle interních měřítek v Maranellu vše dobře, Italové se nechtějí nechat předčasně unést.

"Letošní rok byl těžký z mnoha důvodů, ale je třeba hledět vpřed," řekl šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Víme, že nás čeká náročný rok a musíme odvést dobrou práci. O to se také inženýři snaží."

"Vývoj vozu jde vpřed, ale těžko ho lze hodnotit, protože nevíme, co dělají ostatní. Příští rok určitě začneme dobře, ale o vítězství můžeme bojovat až v prvním závodě. Sezóna bude velmi dlouhá a my budeme postupovat krok za krokem."

Ferrari zažilo špatnou sezónu nejen na straně výsledků, naposledy skončilo v poháru konstruktérů na čtvrtém místě v roce 1993, ale také z hlediska politických sporů ve formuli 1. Příští rok může být v tomto ohledu podle Domenicaliho už jen lepší.

Sportovní výsledky by se měly zlepšit i díky novému jezdeckému složení, které v továrně vyvolává nadšení. "To je myslím normální, když přichází nový jezdec," řekl Domenicali.

"Do týmu přináší čerstvý vzduch. Fernando a Felipe se těší na začátek sezóny. Také chci popřát Kimimu Räikkönenovi vše nejlepší v jeho nové výzvě v rallye, protože jsem si jistý, že odvede skvělou práci."
Další článek: Button získal další čtyři ceny od Britského klubu závodních jezdců