Ferrari: Vůz pro příští sezonu bude v porovnání s tím letošním hodně rozdílný

Ferrari uvedlo, že se v případě monopostu pro příští sezonu rozhodlo pro změnu koncepce.
Foto: Getty Images
Ferrari: Vůz pro příští sezonu bude v porovnání s tím letošním hodně rozdílný | Foto: Getty Images

Ačkoliv Ferrari vstupovalo do letošní sezony s velkými očekáváními, zůstaly nenaplněny. Po 14 závodech patří italské stáji v Poháru konstruktérů třetí příčka.

Letošní vůz stáje z Maranella s označením SF-23, který z velké míry vychází z loňského monopostu F1-75, se vyznačuje velkou nestabilitou a kromě několika kvalifikačních úspěchů výrazně zaostává za dominantním Red Bullem RB19. V řadě letošních závodů navíc Ferrari nepatřilo ani mezi tři nebo čtyři nejrychlejší týmy.

Není proto divu, že s takovým stavem nejsou v Maranellu spokojeni, a proto se chystají změny.

„Vůz pro rok 2024 bude velmi odlišný, protože při vývoji letošního vozu jsme si uvědomili, že některá rozhodnutí, která jsme učinili, nebyla správná,“ přiznal hlavní aerodynamik Ferrari Enrico Cardile, kterého cituje web RacingNews365.com.

„Monopost pro příští rok nebude evolucí letošního vozu, jako byl letošní vůz ve srovnání s loňským. Půjde o zcela nové auto. Bude mít odlišný podvozek s jinou konstrukcí, jiná bude také zadní část monopostu, která umožní našemu aerodynamickému oddělení vyvíjet vůz tak, abychom dosáhli našich cílů,“ přiblížil Cardile.

Další článek: Ředitel GPDA Russell promluvil o tématech, která jezdci v rámci asociace nejvíce probírají

Témata článku: ,