Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Jelikož se blíží období, které přinese klíčová jednání o budoucnosti formule 1, Ferrari veřejně apelovalo na všechny partnery, aby podpořili šetření.
Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Formule 1 v současnosti ladí konečnou podobu Concordské dohody, která stanoví finanční rámec pro tento sport na příštích osm let. Pozici Ferrari prezentoval prezident automobilky Luca di Montezemolo.

"Ekonomická situace ve světě a především pak v Evropě je velmi vážná a svět formule 1 to nemůže ignorovat," řekl. "Už nemůžeme ztrácet další čas, otázku nákladů potřebujeme řešit urgentně a s odhodláním. Ferrari souhlasí s pozicí FIA, že je třeba drastického zásahu."

"Jsme naprosto přesvědčení, jak jsem vždy říkal, že týmy a držitel obchodních práv musí na této frontě spolupracovat s federací. Už nemůžeme zůstat zaseknutí ve sterilních diskuzích nebo kličkách inženýrů a hájit jen něčí zájmy. Tato otázka musí být neprodleně řešena na té nejvyšší úrovni."

V oblasti omezování nákladů přešla formule 1 od diskuzí o vylepšení Dohody o omezení zdrojů (RRA) k rozhovorům o rozpočtových stropech. Montezemolův razantní proslov naznačuje, že by právě rozpočtové stropy mohly být tím drastickým zásahem, který formule 1 potřebuje. Podporuje je většina týmů, proti jsou zřejmě jen týmy Red Bullu.

Další článek: Mercedes: Nové motory musí být dražší, ale časem zlevní