Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Jelikož se blíží období, které přinese klíčová jednání o budoucnosti formule 1, Ferrari veřejně apelovalo na všechny partnery, aby podpořili šetření.
Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Formule 1 v současnosti ladí konečnou podobu Concordské dohody, která stanoví finanční rámec pro tento sport na příštích osm let. Pozici Ferrari prezentoval prezident automobilky Luca di Montezemolo.

"Ekonomická situace ve světě a především pak v Evropě je velmi vážná a svět formule 1 to nemůže ignorovat," řekl. "Už nemůžeme ztrácet další čas, otázku nákladů potřebujeme řešit urgentně a s odhodláním. Ferrari souhlasí s pozicí FIA, že je třeba drastického zásahu."

"Jsme naprosto přesvědčení, jak jsem vždy říkal, že týmy a držitel obchodních práv musí na této frontě spolupracovat s federací. Už nemůžeme zůstat zaseknutí ve sterilních diskuzích nebo kličkách inženýrů a hájit jen něčí zájmy. Tato otázka musí být neprodleně řešena na té nejvyšší úrovni."

V oblasti omezování nákladů přešla formule 1 od diskuzí o vylepšení Dohody o omezení zdrojů (RRA) k rozhovorům o rozpočtových stropech. Montezemolův razantní proslov naznačuje, že by právě rozpočtové stropy mohly být tím drastickým zásahem, který formule 1 potřebuje. Podporuje je většina týmů, proti jsou zřejmě jen týmy Red Bullu.

Další článek: Mercedes: Nové motory musí být dražší, ale časem zlevní

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10