Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Jelikož se blíží období, které přinese klíčová jednání o budoucnosti formule 1, Ferrari veřejně apelovalo na všechny partnery, aby podpořili šetření.
Ferrari volá po rychlém a drastickém snížení nákladů na účast ve formuli 1

Formule 1 v současnosti ladí konečnou podobu Concordské dohody, která stanoví finanční rámec pro tento sport na příštích osm let. Pozici Ferrari prezentoval prezident automobilky Luca di Montezemolo.

"Ekonomická situace ve světě a především pak v Evropě je velmi vážná a svět formule 1 to nemůže ignorovat," řekl. "Už nemůžeme ztrácet další čas, otázku nákladů potřebujeme řešit urgentně a s odhodláním. Ferrari souhlasí s pozicí FIA, že je třeba drastického zásahu."

"Jsme naprosto přesvědčení, jak jsem vždy říkal, že týmy a držitel obchodních práv musí na této frontě spolupracovat s federací. Už nemůžeme zůstat zaseknutí ve sterilních diskuzích nebo kličkách inženýrů a hájit jen něčí zájmy. Tato otázka musí být neprodleně řešena na té nejvyšší úrovni."

V oblasti omezování nákladů přešla formule 1 od diskuzí o vylepšení Dohody o omezení zdrojů (RRA) k rozhovorům o rozpočtových stropech. Montezemolův razantní proslov naznačuje, že by právě rozpočtové stropy mohly být tím drastickým zásahem, který formule 1 potřebuje. Podporuje je většina týmů, proti jsou zřejmě jen týmy Red Bullu.

Další článek: Mercedes: Nové motory musí být dražší, ale časem zlevní

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00