Ferrari: Vítězství je skvělé, ale naše výkonnostní ztráta je pořád velká

Vedení týmu Ferrari připomnělo, že navzdory výhře v Malajsii není důvod pro větší oslavy. Monopost F2012 na konkurenci stále ztrácí, takže Maranello čeká hodně práce.
Ferrari: Vítězství je skvělé, ale naše výkonnostní ztráta je pořád velká

Fernandu Alonsovi se podařil menší zázrak, i když jeho auto rychlostně na vrchol zdaleka nepatří, vyhrál Grand Prix Malajsie a po dvou závodech vede šampionát.

"Fernando znovu odjel výjimečný závod a potvrdil, že je výjimečným jezdcem v každém ohledu," chválil prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Také jsem velmi rád za Stefana Domenicaliho a jeho lidi, kteří dostali hezkou odměnu za perfektní práci na trati, od strategie až po přípravy vozu. Pořád nás čeká hodně práce, ale tohle byl další stimul, který v takové době hodně potřebujeme."

Že výkonnost vozu stále není na požadované úrovni, potvrdil přímo šéf týmu. "Tak za prvé, jak si asi umíte představit, jsem s dnešním výsledkem velmi spokojený," řekl Domenicali po malajsijském závodě. "Protože když si uvědomíme, že nejsme spokojeni se svojí výkonností, tak skutečnost, že s Fernandem vedeme šampionát, je skvělou zprávou."

"Ale dnešní výsledek nemění nic na tom, co děláme doma, protože víme, že musíme zlepšit výkonnost tohoto vozu. Po svých lidech chci, aby se to stalo co nejdříve. Jsou to příjemné emoce, je to chvíle, kdy se můžeme nadechnout, ale tlak je pořád velký. Doufám, že to bude povzbuzení pro naše lidi, abychom nové díly nasadili co nejdříve."

Tlak, pod kterým je Ferrari, se podle Domenicaliho nemůže příliš měnit už proto, že tým dobře ví, jakou ztrátu musí dohánět. "Co se týče výkonnosti, víme, kde jsou hranice našeho vozu. Umíme si je spočítat, takže pracujeme s vědomím, že v suché kvalifikaci potřebujeme dohnat sedm až osm desetin sekundy, které ztrácíme na přední vozy. To je náš cíl, tu ztrátu musíme co nejdříve snížit," uzavřel.

Další článek: Vettel označil Kartykejana za idiota, zlobí se kvůli kolizi v Sepangu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00