Ferrari: Vettela můžou zastavit už jen selhání techniky

Fernando Alonso bude na druhém místě v šampionátu už jen vyčkávat, jestli Red Bull nějakým způsobem nezaváhá, jinak je boj o titul rozhodnutý.
Ferrari: Vettela můžou zastavit už jen selhání techniky

Vettel navýšil svůj náskok na 60 bodů, což se zdá být vzhledem k formě Red Bullu jako nedostižný rozdíl. Leda že by přišly nějaké zásadní problémy.

"My se můžeme jen snažit zůstat druzí a využít příležitost, pokud nastane," řekl šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Pokud nebude mít Vettel problémy, boj o šampionát bude velmi těžký, ale nikdy nevíte."

Red Bull nejezdí úplně bezchybně, takže jistá šance stále existuje. "To, co se stalo Markovi v posledním kole, se může stát Sebastianovi, a pokud se to stane jednou nebo dvakrát, jsme tam. Nikdy neříkejte nikdy. Je to těžké, ale pokusíme se o to."

Za současným stavem vidí Ferrari dva faktory. "Kdybychom neztratili body na začátku sezóny, situace v šampionátu by byla jiná." Tím druhý jsou pneumatiky. "Je faktem, že změna specifikace zamíchala celkovou výkonností všech vozů"

"Výkonnost, kterou jsme měli na začátku, už tu není. Budeme se snažit, ale je to mikro management. Už nemůžeme udělat nic velkého."

Důvodem je příští sezóna. "Doma se z 99 procent věnujeme autu 2014, protože je to obrovský a komplexní projekt, který je velmi důležité zvládnout, takže musíme (letos) bojovat s tím, co máme."

"Gratulace Red Bullu, protože dělá neuvěřitelnou práci, ale my se po těžkém červenci pořád zlepšujeme."

Diskuze (137) Další článek: Možná jsem měl nechat Räikkönena předjet, přemítá Button
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.