Ferrari věří, že v Sepangu bude Mercedesu blíže

Cíl Ferrari? Pokud půjde vše dobře, obsadit druhou řadu. James Allison nesouhlasí tak úplně s názory konkurentů, kteří říkají, že je Sepang zcela odlišným okruhem.
Ferrari věří, že v Sepangu bude Mercedesu blíže

„Předpokládejme na okamžik, že Mercedes neudělá žádnou chybu,“ říká technický šéf Ferrari James Allison. „Myslím, že s náskokem, jaký jsme viděli v Melbourne, je rozumné očekávat Mercedes na čele. Nicméně si myslím, že bychom k nim mohli být blíže, než jsme byli v Melbourne, pokud bude vše v pořádku. V Melbourne jsme neměli vše úplně v pořádku. Doufám, že můžeme být na třetím a čtvrtém místě na startovním roštu.“

Například Williams říká, že Austrálie a Sepang jsou dva odlišné okruhy a jak víme, každému sedne jiný typ okruhu, takže rozložení sil se může změnit. Allison s tím ale nesouhlasí. „Obvykle hodnotíme okruhy podle dvou parametrů: úrovně potřebného aerodynamického přítlaku a potřebného výkonu pohonné jednotky. Když se podíváme na tyto dva parametry, tak je Sepang velmi podobný Melbourne, takže by měla být podobná i konkurenceschopnost,“ vysvětluje Allison.

Zároveň ale dodává, že jeden zásadní rozdíl zde přece jen je. „Malajsie je mnohem teplejší a vlhčí, což je faktor, který ovlivňuje motor a pneumatiky. Obvykle dost nečekané bouře mohou vyžadovat okamžitou změnu strategie.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull začíná budovat zázemí pro vývoj motoru

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen