Ferrari věří, že mu zákaz foukání difuzorů pomůže zmenšit ztrátu

V letošní sezóně se Ferrari nedařilo mimo jiné proto, že nezvládlo techniku foukání difuzoru výfukovými plyny stejně dobře jako soupeři. Nová pravidla mu proto dávají naději, že se konkurenci přiblíží.
Ferrari věří, že mu zákaz foukání difuzorů pomůže zmenšit ztrátu

Poslední dva roky je ve formuli 1 jedním z hlavních diferenciačních prvků výkonnosti foukání difuzoru výfukovými plyny pro zvyšování aerodynamického přítlaku. V této disciplíně vyniká Red Bull a ostatní se ho snažili napodobit.

Ferrari vidí v této oblasti své letošní největší selhání. "Z technického hlediska nám uteklo letošní velké téma, což je foukaný difuzor," přiznal šéf Scuderie Stefano Domenicali.

Italská stáj se snažila ztrátu dohnat a v polovině sezóny byla blízko, ale pak udělala další chyby. "Nevydařil se nám balík úprav určený pro Belgii, což bylo pro druhou polovinu sezóny rozhodující. Proto jsme na konci července v podstatě zastavili vývoj vozu a už jsme se jen snažili maximálně využít to, co máme," vysvětloval Domenicali.

Dále pracovat na foukání difuzoru nemělo smysl, protože tento koncept bude příští rok zakázaný. To Maranellským dává naději.

"Když se podíváte na tratě, kde jsou dopady foukání výfuky menší, bylo naše auto konkurenceschopné, v jistých podmínkách velmi konkurenceschopné," upozornil šéf italského týmu. "Takže mi to dává naději a dobré vyhlídky do budoucnosti, protože co se týče pozice výfuků, bylo vše pro příští rok vyjasněno."

Cílem Ferrari je být na začátku příští sezóny alespoň na úrovni nejlepších. "Protože pak bude v našich silách udělat rozdíl a zajistit, že budeme vpředu," dodal Domenicali.

Další článek: Práce na Okruhu Amerik stojí, státní peníze předem nebudou

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen