Ferrari v závodním režimu ztrácí

Charles Leclerc má za to, že Mercedes je v závodním režimu výrazně před Scuderií. Ztráta dvou desetin v tréninku je prý matoucí.
Ferrari v závodním režimu ztrácí

Charles Leclerc (5./3.)

Mercedes ve druhém tréninku získal pomyslný double, nejlepším ze zbytku světa byl pilot Ferrari Charles Leclerc. Monacká hvězda má však pro fanoušky nepříjemné zprávy – Ferrari na Mercedes ztrácí více, než se zdá.

„Očekávám, že tento víkend bude nejlepší Mercedes. Dneska to potvrdil, v závodním režimu je velice rychlý. Myslím, že v kvalifikačních simulacích na tom nejsme zle, ale v delších jízdách jsou vozy Mercedesu skutečně velmi, velmi dobré.

V závodních simulacích nám dělají potíže přední pneumatiky, obzvlášť špatné to je s levým kolem. Musíme na tom zapracovat,“ ví Leclerc.

Sebastian Vettel (6./4.)

Také Vettel tuší, že Ferrari nečeká nic jednoduchého.

„Bylo to docela obtížné, z různých důvodů jsme byli jednou dole, jednou nahoře. Zkoušeli jsme různé věci. Neměli jsme problémy s časy na jedno nebo dvě kola. Celkově na tom nejsme tak zle, ovšem Mercedes vypadá hodně dobře a je favoritem. Nechme se překvapit, jak nám to půjde zítra. Dnes jsme zkoušeli vše možné, a ne všechno vyšlo. Doufejme, že si zítra vylosujeme správné karty,“ prohlásil Vettel.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Gasly zajel nejlepší trénink v sezoně. Blýská se na lepší časy?

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz