Ferrari v závodě s prohozením jezdců nespěchalo. Proč?

Kimi Räikkönen Potooczech  |  14. 05. 2019 09:06

To odůvodnění je čirý nesmysl. Žádný z jezdců Ferrari nebojoval v Maxem, právě proto, že tak dlouho otáleli. Ano, za situace, kdy mají oba stejné pneu, ve stejném stavu a stejnou strategii, tak chápu, že se s prohozením otálí, protože díky DRS je dnes snazší se držet jezdce před sebou. Dá vám to pár desetin k dobru na kolo a po prohození se situace může opakovat, takže prohozením jen oba ztratí sekundu. Ale tady to bylo jasné. Vettel poškozené pneu hned z první zatáčky a nestíhal vozy před sebou. Tam měli Leclerka pustit hned a nemusel nabrat takovou ztrátu na Maxe. Pak mohli Leclerka nechat s Maxem bojovat i v rámce boxů. Ale bohužel pouze kompromitovali zbytek jeho závodu. A ve druhé situaci to bylo opět jasné. Odlišná strategie, odlišné pneu, jeden už do boxů nejede, druhý naopak potřebuje z pneu vytlačit maximum a neztrácet čas. A opět se nic neděje a Ferrari nechá Vettela ztratit spoustu času a Max tak v pohodě držel odstup přes 10 sekund. Ferrari prostě jelo na Maxe, jinak se to vysvětlit nedá.

Ferrari v závodě s prohozením jezdců nespěchalo. Proč? /// Protože Harry nedokáže rychle a jednoznačně rozhodnout.

Fernando Alonso S-hater  |  13. 05. 2019 14:10

Lecklerka záměrně brzdí a Fetl nedokáže využít potenciál vozu...

Sebastian Vettel purmas  |  13. 05. 2019 13:49

Tak tenhle závod to bylo naprosto jasné, v 5. kole měl Vettel pustit Leclerca a po tom co Seb stavěl to měli prohazovat hned jako ho dojel. Podle mých výpočtů které jsou lepší než milionová technika Italů by to dopadlo Ham-Bot-Vet-Lec-Ver. BINOTTO VRAŤ SE DO FABRIKY TAM TI TO ŠLO

Anonymizovaný  |  13. 05. 2019 15:37

bez tech urazek na binota, asi souhlasim. podle mne to ferrari odevzdalo verstapenovi velmi zdarma.

Sebastian Vettel purmas  |  13. 05. 2019 22:18

Já ho neurážím, jen si myslím že je špičkový technik ale špatný ve vedení.

Pneumatiky v minulé sezoně nepomohly pouze Mercedesu. Jak přiznal sám Vettel. Mercedes se ve druhé polovině vyzdvihl převážně díky tomu, že Ferrari udělalo špatný krok ve vylepšení a trvalo X závodů, než na to přišli a vrátili původní. Potom dokázalo Ferrari opět vyhrát.

Sebastian titul 2019!!! | Forza Honda!!!

Tomášů, letos na tu formuli ani nemusíš začít koukat

Forza Ferrari !!!

Kimi Räikkönen frantin  |  13. 05. 2019 13:15

To, co předvádí Ferrari v letošní sezoně, je ještě horší, než když tam Alonso mačkal šrot. Tým se po jeho odchodu začal pomalu srovnávat a stabilizovat. Marchionneho rozhodnutí o angažování Leclerca bylo chybou a jeho smrt spustila boj o koryta, místo toho, aby dopiplali postavené auto. Bohužel Binotto se nejeví tím nejvhodnějším managerem, který by měl situaci vylepšit, spíše mám dojem, že se tam v tom plácá a každý si tam dělá, co chce. Už Arrivabenne se vloni v Japonsku rozčiloval na inženýry, že všechny strategie řeší jen z počítačů a nejsou schopni se otočit a podívat se na reálnou oblohu. (chyby ve strategii obou jezdců). Co je pak platná další snaha, když mají dementní inženýry, kteří nejsou schopni určit platnou strategii ? Připadá mě to jako jejich výmluvy na aerodynamický tunel, který měl špatná data. Jakou výmluvu najdou nyní ? Čekám, že zjistí, že úspora kil v barvě bude mít za vliv špatně fungující aerodynamiku, po matném povrchu hůře proudí vzduch, než po lakovaném a přebarví auto. Je ale důležité, aby začali šlapat jako tým a to všichni a ne aby bojovali mezi sebou a tím vše ztráceli, ale od toho je tam Binotto, aby to rozhodl, jinak i on rychle skončí.

Vettel už nemá své výsostné postavení tak jisté a je vidět že na týmovou režii potřebují více času k rozhodnutí. Zatím svými akcemi pomáhají hlavně Verstappenovi!

Sebastian Vettel purmas  |  13. 05. 2019 13:46

No nevím, Leclerc mi každý závod připadá víc na nervy. 4x páty taky není zrovna zázrak.

Však včera to nemělo s preferencí jezdce co dělat. Nejdřív byl jasně pomalejší Vettel a potom přesně naopak. Proti takové režii nemůže nikdo nic namítat.

Forza Ferrari !!!

Sebastian Vettel MegaSuperstar  |  13. 05. 2019 12:36

To auto prostě není dobré a boxová zídka tomu zrovna moc nepomáhá.. sezóna už je dávno ztracena..

Sebastian Vettel honza-22  |  13. 05. 2019 12:42

Po tomhle závodě by se měli vykašlat na řešení týmové jedničky a dvojky, na nerozhodnost v týmové režii a potažmo strategii a soustředit se na maximalizaci bodového zisku, tj. vše podřídit bodům pro tým, rázně omezit ega jezdců, aby hráli v týhle krizi pro tým a snažili se škodit Mercedesu jen jak to jde a nemysleli jen na sebe. A hlavně si vše přiznat a nemlít furt pohádky.

Kimi Räikkönen suprfunf1  |  13. 05. 2019 12:23

to bylo vidět že si nejste jistý..


1 2 3 4

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas