Ferrari v závodě s prohozením jezdců nespěchalo. Proč?

V součtu dohromady asi 22 ze 66 kol zdržoval jeden jezdec Ferrari toho druhého. Tým nakonec pozice prohodil, ale neměl tak učinit dříve?
Ferrari v závodě s prohozením jezdců nespěchalo. Proč?  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Sebastian Vettel na startu v první zatáčce masivně probrzdil, což mělo vliv na jeho rychlost v prvním stintu. Leclerc byl rychlejší, zkoušel se před něj dostat. Tým však jezdce prohodil až po 12 kolech, když už byl třetí Verstappen daleko.

Poté se situace otočila. Leclerc zkoušel strategii na jednu zastávku a jel na tvrdé směsi. Vettel ho dojel na střední, která byla rychlejší, navíc Leclerc nedokázal podle svých slov tvrdou směs přinutit správně pracovat.

„Nikdy to není snadné rozhodnutí, ale od začátku sezóny jsme jako tým ukázali, že se v konečném důsledku snažíme optimalizovat výsledek našeho týmu,“ řekl Binotto. 

Binotto uvedl, že Ferrari prohazovalo v minulosti pozice a nakonec to udělalo i ve Španělsku.

„Měli jsme to udělat dřív? Myslím, že v době, kdy to uděláte, si musíte být jistí, že druhý jezdec má rychlejší tempo, jinak je vyměníte a nedostanete žádný výsledek. Zpočátku to může trvat několik kol.“

Vettel: Po GP Španělska budeme ve Ferrari mluvit o týmové režii

Vettel: Po GP Španělska budeme ve Ferrari mluvit o týmové režii

„Na druhé straně Charles bojoval o třetí místo s Verstappenem, protože měl jinou strategii s tvrdými pneumatikami a jednou zastávkou v boxech. Proto bylo pro něj důležité, aby neztratil žádný čas na kolo v dané fázi závodu.“

„Myslím, že jsme právě čekali na správný okamžik a nejsem si jistý, že bychom to měli udělat dříve.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Sainz se po závodě usmíval. Nechápal, jak se dostal na osmé místo

21. října | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10