Ferrari v tréninku vypadalo silnější, než skutečně je

Leclercovi se k radosti domácích fanoušků v trénincích dařilo. V obou zajel nejrychlejší čas. Pátek nicméně podle Monačana nepodal reálný obrázek rozložení sil.
Ferrari v tréninku vypadalo silnější, než skutečně je

Charles Leclerc (1./1.)

První místo v obou volných trénincích pochopitelně fanouškům Ferrari vlil optimismus do žil. Vítěz závodu ve Spa Charles Leclerc však varuje před euforií. Mercedes bude kousat a své nejlepší časy zajel v době, kdy podmínky na trati nebyly ideální.

„Máme za sebou dobrý den, samozřejmě, dvě první místa jsou příjemná. Obávám se ale, že to na papíře vypadá lépe, než to ve skutečnosti je. Mercedes je opravdu velmi, velmi silný. Ve druhém tréninku jeho jezdci nekroužili v době, kdy byly podmínky na trati nejlepší. I za lehkého deště byli ohromně rychlí. Čekám, že zítra budou velice dobří,“ předvídal Leclerc.

Sebastian Vettel (8./3.)

Čtyřnásobný mistr světa se ve voze necítil zcela pohodlně. Až se situace zlepší, očekává, že jeho časy poskočí.

„Soupeři jsou velice rychlí. Mercedes nespí. Nevím, co jste očekávali vy, ale podle našich předpovědí jsme nebyli tak jednoznačnými favority,“ přiznal Vettel.

Leclerc doplnil, že v kvalifikaci nemáme čekat, že jeden vůz Ferrari bude vytvářet vzduchový pytel pro druhý a kazit si tak kolo. Oba jezdci pojedou naplno.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamiltona překvapilo, jak blízko je Ferrari

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.