Ferrari v tiskové zprávě vrátilo Hamiltonovi jeho sobotní poznámky

Ferrari v tiskové zprávě vrátilo Hamiltonovi jeho sobotní poznámky.
Ferrari v tiskové zprávě vrátilo Hamiltonovi jeho sobotní poznámky

Celé to v sobotu odstartoval Christian Menath z Motorsport Magazine, který se na tiskové konferenci po kvalifikaci zeptal Vettela, zda je znepokojen ztrátou na Mercedes a zda si myslí, že to bylo kvůli party módu, což má být slavný kvalifikační režim Mercedesu.

Sekunda sem, sekunda tam: Jak Vettel k vítězství v Austrálii přišel

Sekunda sem, sekunda tam: Jak Vettel k vítězství v Austrálii přišel

Po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace to bylo hodně těsně. Pak ale Hamilton přidal a zajel o 7 desetin sekundy rychlejší kolo než kdokoliv jiný. 

Vettel řekl, že kvalifikaci neviděl, chyboval a že v neděli to bude snad těsnější.

Poté proběhla krátká výměna názorů mezi Vettelem a Hamiltonem.

Hamilton: „Mohu vás ujistit, že nemáme žádný párty mód. Používáme stejný režim od Q2 až do konce Q3. Není tam žádné extra tlačítlo.“ 

Vettel: „Tak co jsi dělal dříve?“

Hamilton: „Eh?“

Vettel: „co jsi dělal předtím?“

Hamilton: „Čekal jsem na dobré kolo, abych smazal úsměv z tvé tváře.“

Závod vše změnil

Hamilton odstartoval z pole position. Závod vedl až do zastávek v boxech, kdy se do vedení dostal Vettel. Ten by Hamiltonovi po své zastávce první místo vrátil, ale přišel virtuální safety car. Po zastávce v boxech se Vettel objevil před překvapeným Hamiltonem... úplně stejně jako vloni.

Ferrari po závodě vydalo tiskovou zprávu, ve které popsalo průběh závodu. V poslední větě si Scuderia tak trochu kopla do Hamiltona. V textu je zmíněno, že si Seb v posledních kolech vybudoval náskok a Kimi se dotáhl na Hamiltona. Nakonec ho ale nepředjel.

„Poslední kolo bylo infarktové, ale skončilo prvním a třetím místem. Promiňte, ale tentokrát jsme ti s úsměvem na tváři my.“

Foto: Getty Images / Clive Mason 

Další článek: Nejlepší odměna pro tým, říká Marchionne po Austrálii

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.