Ferrari: V testech jsme si cíle nesplnili, ale sezóna ještě nezačala

Členové týmu Ferrari se v pondělí sešli v Maranellu, aby zhodnotili předsezónní testy. Shodli se, že spokojení být nemůžou, ale věří, že situaci dokáží otočit.
Ferrari: V testech jsme si cíle nesplnili, ale sezóna ještě nezačala

Na poradě se v sídle týmu ujal slova jako první šéf Stefano Domenicali: "Je zřejmé, že nemůžeme být spokojení s tím, jak nám šly testy ve vztahu k našim cílům. Ale nezapomínejme, že šampionát teprve začne."

"Jsme teprve na začátku a máme před sebou dlouhou sezónu. Víme, že je tu několik oblastí, ve kterých nás čeká hodně práce co se spolehlivosti a výkonnosti týče, ale očekávám od vás velké úsilí a vůli ukázat, kdo jsme."

S hodnocením svého šéfa se ztotožnil Fernando Alonso. "Naše nové auto má některé charakteristiky, kterým je těžké porozumět, a možná na tom ještě nejsme tak, jak bychom chtěli," uvedl. "Ale všichni jsme zažili mnoho sezón ve formuli 1 a dobře víme, že dokud nebudeme v Austrálii, nezjistíme, jak si stojíme vůči ostatním."

"Hodně se diskutuje, ale nikdo neví, jaká je skutečnost. Například včera (v neděli) Red Bull, který je mnohými považován za favorita, odjel jen pár kol a skončil ve výsledkové listině poslední. Kdyby se něco podobného stalo nám, nastal by konec světa, ale u nich si toho nikdo nevšiml."

Španělský závodník poděkoval všem za jejich práci a zároveň na všechny apeloval, aby udělali maximum pro zlepšení vozu.

"Jsme jednotní a dáváme tomu vše, protože všichni chceme to samé," pokračoval. "Chci vám jen připomenout jednu věc z doby před dvěma roky: v posledním barcelonském testu jsme byli pátí za Red Bullem, McLarenem, Sauberem a Force Indií, a o dva týdny později jsme v Bahrajnu získali dvojité vítězství. Není důležité být první v prvním závodě, ale v listopadu na konci šampionátu..."

Další článek: Představení a první jízda HRT F112

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00