Ferrari: V testech jsme si cíle nesplnili, ale sezóna ještě nezačala

Členové týmu Ferrari se v pondělí sešli v Maranellu, aby zhodnotili předsezónní testy. Shodli se, že spokojení být nemůžou, ale věří, že situaci dokáží otočit.
Ferrari: V testech jsme si cíle nesplnili, ale sezóna ještě nezačala

Na poradě se v sídle týmu ujal slova jako první šéf Stefano Domenicali: "Je zřejmé, že nemůžeme být spokojení s tím, jak nám šly testy ve vztahu k našim cílům. Ale nezapomínejme, že šampionát teprve začne."

"Jsme teprve na začátku a máme před sebou dlouhou sezónu. Víme, že je tu několik oblastí, ve kterých nás čeká hodně práce co se spolehlivosti a výkonnosti týče, ale očekávám od vás velké úsilí a vůli ukázat, kdo jsme."

S hodnocením svého šéfa se ztotožnil Fernando Alonso. "Naše nové auto má některé charakteristiky, kterým je těžké porozumět, a možná na tom ještě nejsme tak, jak bychom chtěli," uvedl. "Ale všichni jsme zažili mnoho sezón ve formuli 1 a dobře víme, že dokud nebudeme v Austrálii, nezjistíme, jak si stojíme vůči ostatním."

"Hodně se diskutuje, ale nikdo neví, jaká je skutečnost. Například včera (v neděli) Red Bull, který je mnohými považován za favorita, odjel jen pár kol a skončil ve výsledkové listině poslední. Kdyby se něco podobného stalo nám, nastal by konec světa, ale u nich si toho nikdo nevšiml."

Španělský závodník poděkoval všem za jejich práci a zároveň na všechny apeloval, aby udělali maximum pro zlepšení vozu.

"Jsme jednotní a dáváme tomu vše, protože všichni chceme to samé," pokračoval. "Chci vám jen připomenout jednu věc z doby před dvěma roky: v posledním barcelonském testu jsme byli pátí za Red Bullem, McLarenem, Sauberem a Force Indií, a o dva týdny později jsme v Bahrajnu získali dvojité vítězství. Není důležité být první v prvním závodě, ale v listopadu na konci šampionátu..."

Další článek: Představení a první jízda HRT F112