Ferrari: V Singapuru budeme opět čelit silnému Red Bullu

Vedoucí tým šampionátu Red Bull v Itálii podle očekávání ztrácel, takže mělo Ferrari snazší cestu za vítězstvím. Hned v příštím závodě v Singapuru ale bude konkurence na špičce opět v plném počtu, domnívá se Scuderia.

"Singapur je trať, na které nemůžete být v klidu až do šachovnicové vlajky. Tam se může stát na poslední chvíli cokoliv," připomněl šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Nedokážu říct, jak na tom budeme. Domnívám se, že se Red Bull vrátí na své normální místo, na kterém byl kromě tohoto závodu od začátku sezóny."

"McLaren bude silný jako vždy. Já doufám, že to, co si tam přivezeme, nám pomůže udržet krok se soupeři. Samozřejmě bude důležité být konzistentní a bodovat, to bude klíčové."

Ferrari získalo v Monze nejvíc bodů ze všech týmů, přesto jich na první místo v šampionátu ztrácí 60. V poháru jezdců se Fernando Alonso přiblížil na 21 bodů k Marku Webberovi.

"Z pohledu emocí bylo to vítězství velmi důležité," přiznal Domenicali. "Znáte mě, nejsem v sedmém nebi, když se nám podaří takhle dobrý závod, ale ani nejsem na dně, když se nám nedaří. To vítězství má zvláštní význam, ale musíme zůstat v klidu. Bylo důležité, protože jsme zmenšili ztrátu na lídry, a budeme dál bojovat, i pokud nám Singapur nevyjde. Nikdy se nevzdáváme, takový je náš přístup."

Další článek: GP Itálie: Co ve výsledcích nebylo