Ferrari v Maďarsku ztratilo na vítězný Mercedes celé kolo. Vettela to nepřekvapilo

Ferrari si z Velké ceny Maďarska formule 1 odváží do Poháru konstruktérů osm bodů. Šestý Sebastian Vettel ale dojel do cíle s kolem ztráty na Lewise Hamitona z Mercedesu a Charles Leclerc skončil mimo bodovanou desítku.
Ferrari v Maďarsku ztratilo na vítězný Mercedes celé kolo. Vettela to nepřekvapilo

V rozhovoru pro Sky Sports F1 Vettel připustil, že výsledek pro něj není překvapením.

„Ne, jste překvapeni? Já ne. Už před závodem bylo jasné, že nás předjedou o celé kolo, takže to nebylo překvapení,“ řekl Vettel.

Čtyřnásobný mistr světa měl po dvou závodech v Rakousku na kontě jen jeden bod, když v prvním závodě na Red Bull Ringu dojel desátý a ve druhém se oba piloti Ferrari vyřadili po vzájemném kontaktu už v prvním kole.

„Vrátili jsme se do normálu. První Rakousko byla výjimka (Leclerc obsadil druhé místo, pozn. redakce) a druhé Rakousko nedopadlo, teď jsme tady. Myslím, že tohle bylo to, kde jsme dnes mohli dojet. Možná páté nebo šesté místo, ale lépe zřejmě ne.“

Leclerc si stěžuje na řízení vozu

Na start z šesté pozice nedokázal v závodě navázat druhý pilot Ferrari Leclerc. Monačan měl podle svých slov v průběhu závodu problém se svým vozem.

„Je to zklamání. V závodě bylo něco špatně, nebylo to auto, které jsem měl v kvalifikaci a ani v pátek. Vůz byl dnes z mého pohledu velmi obtížný na řízení. Podíváme se na data, abychom zjistili, co bylo špatně,“ řekl Leclerc.

„Vždy se snažím srovnávat s lidmi kolem a nemyslím, že bychom byli tak daleko od Racing Pointu. Musíme pracovat a s tím, co máme nyní, se pokusit udělat maximum.“

Další článek: Jezdci Haasu penalizováni, Magnussen přišel o bod

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10