Ferrari v barvách Red Bullu. Rudí býci ukázali vozy pro DTM, v jednom pojede Albon

Red Bullu vstupuje do DTM, které se od letošního roku mění. Partnerem bude italský tým AF Corse.

Red Bull už dříve uvedl, že Alexander Albon i další týmem podporovaní jezdci budou letos jezdit v DTM.

Od letošního roku se jede DTM pod novými pravidly. Závodit se bude s vozy GT3. Sezóna bude čítat 9 víkendů a začíná na konci května v Rusku. 

Red Bull se rozhodl nasadit dva vozy Ferrari 488 GT3 Evo ve spolupráci se slavným a zkušeným týmem AF Corse, který závodí mimo jiné ve WEC. 

Junior Red Bullu Liam Lawson odjede v barvách Red Bullu celou sezónu.

Druhý vůz nese barvy týmu a módní značky AlphaTauri. Posadí se do něj Alexander Albon. Britský jezdec s thajskými kořeny bude mít letos ale také povinnosti ve F1, kde zůstává jako testovací jezdec. Čeká ho tak například práce na simulátoru, ale Red Bull ho nejspíše nasadí i do testů pneumatik pro rok 2022 apod. Albon se proto zúčastní jen vybraných závodů DTM. V těch dalších ho nahradí Nick Cassidy.

Další článek: Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?