Ferrari: Už si nemůžeme dovolit porážky, je čas znovu vítězit

Prezidentu Ferrari Lucovi di Montezemolovi dochází trpělivost, po svém týmu požaduje návrat na vrchol už v příštím roce.
Ferrari: Už si nemůžeme dovolit porážky, je čas znovu vítězit

Letos uplyne pět let od posledního vítězství Scuderie v šampionátu týmů a šest let od vítězství mezi jezdci. Montezemolo chce začít přepisovat statistiky už v příští sezóně.

"Při pohledu na rok 2014 bych řekl, že už si nemůžeme dovolit být kandidáty na titul, kteří jsou nakonec těsně poraženi," uvedl pro Gazzettu dello Sport. "Nemůžu se dočkat, až budeme znovu vyhrávat. Nastal čas, věřte mi..."

"Já jsem tu už dlouho, od let, kdy vyhrál titul Surtees. Pak jsme, když už jsem byl prezident, společně se Schumacherem a triumvirátem Todt-Brawn-Byrne vytvořili zlatou éru. Teď je tým připraven znovu vyhrávat."

Co se tedy změnilo, že je teď Scuderia připravena na další úspěchy?

"Prázdnota po Schumacherově éře byla způsobena zpožděním v oblasti simulací a aerodynamikou," vysvětloval prezident maranellské automobilky. "Nicméně kromě tří let Ferrari vždy bojovalo o titul až do posledního závodu."

"Hodně spoléhám na Jamese Allisona. S ním přišel z Lotusu šéf aerodynamiky (Dirk de Beer) a další nové tváře. Konečně budeme mít kreativitu, která nám scházela"

"Allison zná tým a lidi a mluví italsky. Chtěli ho i jiní, ale on upřednostnil nás a jeho příchod s sebou přinese také změnu v pracovních postupech v mnoha oblastech. Pat Fry se soustředí na zlepšování našeho fungování na okruzích, naší metodologie a našeho simulátoru."

Další článek: V Singapuru přibyl jeden nový úsek pro DRS

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.