Ferrari uveřejnilo remake filmu, který Leclerc natočil v ulicích Monaka

Ferrari uveřejnilo film, který na konci května v ulicích Monaka natočil Charles Leclerc.

Ve dnech, kdy se měla jet Velká cena Monaka, se ulice knížectví na pár hodin uzavřely. Charles Leclerc se jimi proháněl ve voze Ferrari SF90 Stradale – místy až 240 km/h.

Jednalo se o natáčení remake filmu C'était un rendez-vous z roku 1976 od režiséra Clauda Leloucha. 

Kromě něj a Leclerca se natáčení zúčastnilo také šest inženýrů Ferrari a režisérova vnučka Rebecca Blanc-Lelouch, která si zahrála podobnou roli jako její babička v původním filmu. Vzhledem k době natáčení nechyběly ani roušky. 

Původní devítiminutový film natočil v roce 1976 režisér Claude Lelouch. Film zachycuje průjezd Paříží při vysoké rychlosti (místy okolo 145 km/h). Končí v okamžiku, kdy se řidič setká se svou přítelkyní v bazilice Sacre Coeur.

Film byl natočen pomoci kamery na voze Mercedes 450 SEL, ale zvuk má údajně patřit Ferrari 275 GTB. Je také otázkou, kdo byl tehdy za volantem vozu. Oficiálně sám Claude Lelouch, ale spekuluje se, že to byl pilot formule 1 – zřejmě Jacques Laffite.

Natáčení C'était un rendez-vous se nesetkalo s pochopením u místních úřadů. Lelouch žádal o uzavření města, což ale úřady odmítly. V neděli přesto usedl do vozu a v tehdy ještě poměrně prázdných ulicích francouzské metropole snímek natočil.

Další článek: Abiteboul očekává, že brzy vzplane bitva o nové pohonné jednotky pro rok 2026