Ferrari upravilo přední křídlo, aby se neopakovaly Massovy problémy

Felipe Massa měl v Indii potíže s vibracemi předního křídla kvůli chybě při výrobě tohoto dílu, přesto Ferrari křídlo přepracovalo, aby se problémy neopakovaly.
Ferrari upravilo přední křídlo, aby se neopakovaly Massovy problémy

Ferrari testuje od Koreje nové přední přítlačné křídlo, které chce použít v roce 2012. Na voze Felipeho Massy ale trpělo v Indii velkými vibracemi a tým mu ho musel v závodě vyměnit.

"Je to pro nás velmi zajímavý vývojový díl, protože mění vlastnosti vozu," konstatoval technický ředitel Scuderie Pat Fry. "Pochopit, jak z něj získat maximum, je zajímavou výzvou. Z krátkodobého hlediska naší výkonnosti pomohlo."

"Měli jsme určité problémy s kvalitou jednoho křídla v Indii, ale toto řešení použijeme znovu v Abú Zabí, i když poté, co jsme viděli jeho chování v posledním závodě, jsme hodně pracovali na úpravách některých jeho vlastností, než ho oba jezdci použijí během nadcházejícího víkendu."

Ferrari teď pracuje výhradně na voze 2012, ale není mu lhostejné, jakých výsledků dosáhne ve zbývajících závodech. Na Yas Marině by mohlo bojovat vysoko.

"Budeme se i nadále maximálně snažit. Co se týče očekávání před tímto víkendem, bude to podobné posledním závodům, což znamená, že pokud nám všechno perfektně vyjde, jako v Indii s Fernandem, měli bychom mít slušnou šanci dostat se na stupně vítězů," dodal Fry.

Diskuze (196) Další článek: Finále GP2 s pikantní příchutí: Josef Král a Jan Charouz proti sobě
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00