Ferrari ukončilo vývoj F1-75

Ferrari už ukončilo vývoj letošního vozu. Posledním vylepšením byla upravená podlaha v Japonsku.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ferrari ukončilo vývoj F1-75 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Podle Motorsport Italia Ferrari ukončilo vývoj letošního vozu. Posledním vylepšením byla upravena podlaha v Suzuce. Změny cílily na turbulence, které vznikají při otáčení předních kol a které ovlivňují tok vzduchu uvnitř Venturiho tunelů v podlaze. 

Ferrari tímto vylepšením ukončilo vývoj letošního vozu. Do konce sezóny má Ferrari stále o co bojovat – druhé místo v šampionátu jezdců pro Leclerca a také s Mercedesem bojuje o druhé místo v Poháru konstruktérů. Hlavním důvodem ukončení vývoje je vyčerpání rozpočtu na vývoj tak, aby se tým vešel do rozpočtového stropu.

Ferrari stále dokáže na většině okruhů minimálně držet krok s Red Bullem v kvalifikaci. V závodech je to ale horší. Jedním z hlavních problémů Ferrari je vysoká degradace předních pneumatik a to bez ohledu na použitou směs a podmínky.

Max Verstappen dojel v Suzuce do cíle s náskokem 26 sekund na Leclerca (nepočítáme samozřejmě penalizaci) a to měl závod jen 28 kol – po restartu ještě méně.

V parc fermé po závodě bylo patrné, že Leclerc měl značně opotřebovanou přední pravou pneumatikou, i když podle Binotta mohlo hrát roli i to, že v prvních kolech na to Leclerc hodně tlačil, aby se Verstappena dokázal udržet.

Další článek: Pedro de la Rosa se stal ambasadorem Astonu Martin

Témata článku:

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00