Ferrari ukázalo nový vůz SF15-T

Ferrari dnes odhalilo vůz SF-15 T, se kterým budou jezdit Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Ferrari dnes představilo svůj nový vůz s označením SF-15 T, které vznikalo pod taktovkou Jamese Allisona. Za volant nového vozu se v neděli v Jerezu jako první posadí Sebastian Vettel. 

Nový šéf Scuderie Maurizio Arrivabene už dříve varoval, že tifosi nemají počítat s bojem o titul. Sám očekává nanejvýš kolem dvou vítězství. 

Ferrari vyhrálo naposledy v Číně v roce 2013. Vloni získalo zásluhou Alonsa jen dva stupně vítězů.

„Letošní vůz se mi po estetické stránce líbí, je opravdu sexy,” řekl šéf týmu Maurizio Arrivabene.

„Vůz pro letošní rok vypadá rozhodně lépe než ten loňský,” hnechal se slyšet technický ředitel James Allison. „Je Hezčí vpředu, vzadu zase užší, to z něj dělá pěkné auto.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Pravidla pro rok 2014 přinesly opravdu velké změny. Pravidla pro rok 2015 jsou stále nová, je tu stále ještě spousta příležitostí pro zlepšení výkonu v pohonné jednotce, stejně jako po stránce aerodynamiky,” dodal Allison.

„SF15-T byl vyvinut ve všech oblastech. Velký důraz byl přitom kladen na uložení pohonné jednotky a její výkonnost,” řekl o novém voze z Maranella jeho šéfdesigner Simone Resta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Jsem přesvědčen, že jdeme správným směrem, myslím ale, že by bylo špatné od nás očekávat hned něco velkého. Musíme myslet na to, že v roce 2014 tu byl jeden dominantní tým (Mercedes). Ze začátku to bude těžké, hlavním cílem bude ale zlepšovat se a postupem sezóny je stále více a více stahovat,” řekl o nové sezóně čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel, který po šesti letech odešel od Red Bullu.

Vettel také zopakoval slova Maurizia Arrivabeneho, že Ferrari by bylo spokojené s několika vítězstvími. Důležitější je však podle něj celkový progres.

„Myslím, že bychom byli šťastní, šťastnější bychom ale byli, kdybychom vyhrávali více, musíte být ale realisty, je tu totiž spousta změn. Nejdůležitější ale je se do toho rychle dostat a začít se zlepšovat. Když bude situace shodná s tou loňskou, bude těžké bojovat o vítězství, samozřejmě je to ale naším cílem.”

„Samozřejmě chceme být tak silní, jak to jen půjde, ale je příliš brzy na to, abychom mohli říct, jak na tom budeme,“ řekl Räikkönen. Podle Fina se toho Ferrari hodně naučilo z loňské sezóny, která nebyla jednoduchá, i když to někdy bylo také o smůle.

„Z mé strany nemá smysl si teď stanovovat nějaké cíle. Začneme od prvního testu a půjdeme vpřed. Uvidíme, jak na tom jsme. Budeme muset pokračovat v tvrdé práci, ale jsem si jistý, že se výsledek dostaví.“

 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Foto: Scuderia Ferrari

Další článek: Video: Nový pohled na Mercedes W06 Hybrid

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10