Ferrari: Udělali jsme další krok vpřed a jsme velmi blízko nejlepším

Navzdory ztrátě vítězství nejede Ferrari domů z Británie zklamané, s oběma vozy bojovalo na čele a zajistilo si letošní největší příděl bodů.
Ferrari: Udělali jsme další krok vpřed a jsme velmi blízko nejlepším

Alonso většinu závodu vedl, ale těsně před koncem podlehl Webberovi. To samozřejmě je pro Ferrari menším zklamáním, ale ostatní pozitiva převažují. "Je to těžké, ale je skvělé, že Fernando stále vede šampionát jezdců," řekl šéf týmu Stefano Domenicali.

"Ze sportovního hlediska je dobré, že Lewis ztratil body, Sebastian také. A je příjemné vidět, jak dobrý výkon podal Felipe, protože jsme poskočili v klasifikaci týmů a teď jsme druzí, a to je velmi důležité. A když se podíváme na dnešní výsledkovou listinu, první čtyři vozy dělilo jen devět sekund, což znamená, že jsme z hlediska výkonnosti určitě udělali krok správným směrem."

"Ale je to velmi otevřený šampionát. Upřímně nevěřím, že ostatní zůstanou pozadu. Jsem si jistý, že McLaren zabojuje a vrátí se zpět. Ostatní jsou velmi blízko. Dnes na mě zapůsobila rychlost Lotusu, byli velmi, velmi rychlí."

Ferrari si tak ověřilo, že má vůz, se kterým může pravidelně bojovat o vítězství. A za co vděčí takovému nárůstu formy?

"Myslím, že nejde o jeden faktor, jde o mnoho věcí dohromady. Šlo o soustředění na správnou práci na začátku, správný přístup ke spolehlivosti, o vývoj mezi závody," vysvětloval šéf Scuderie. "Test v Mugellu byl důležitý, ale po tom testu jsme každý závod nasazovali nové díly, takže je důležité, aby to šlo plynule ve všech oblastech."

"Když při tak vyrovnané konkurenci ztrácíte v jedné oblasti, tak to bude na konci sezóny problém. Jsem rád, že se naši lidé soustředili na práci, nebrali ohledy na kritiku a zůstali soustředění. Ale nebudu úplně spokojený do chvíle, kdy bude naše auto nejsilnější. V tuto chvíli si nejsme jistí, ale jsme velmi blízko."

Další článek: De Villotaová je při vědomí a hovoří s rodinou