Ferrari uctí památku Gillesa Villeneuva

Při příležitosti třicetiletého výročí od Kanaďanovy smrti uspořádá Ferrari 8. května ve Fioranu vzpomínkovou akci, které se bude mj. účastnit i Villeneuvův syn a mistr světa z roku 1997 Jacques.
Ferrari uctí památku Gillesa Villeneuva

Ten usedne do monopostu 312 T4, s nímž jezdecké duo Jody Scheckter - Gilles Villeneuve vybojovalo v sezoně 1979 vítězství v Poháru jezdců i Poháru konstruktérů. Oba piloti tehdy zaznamenali po třech vítězstvích, z titulu mistra světa se ale nakonec radoval Jihoafričan, zatímco na Kanaďana zbyla 'až' druhá příčka.

"Jeho odkaz v myslích mnoha (lidí) v Maranellu stále žije. Jeho talent, jeho rychlost, jeho odvaha, která hraničila s lehkovážností, tohle všechno dělá jeho jméno u fanoušků obrovsky populárním. Dokonce i mezi těmi mladšími, kteří viděli jeho závody pouze ze záznamu nebo se o něm dočetli v příbězích, jež napsali novináři."

"Bude to vhodná příležitost, jak zavzpomínat na muže, který měl a také vždy mít bude čestné místo v dějinách Ferrari."

Za svou krátkou kariéru ve formuli 1, která čítala celkem osmašedesát závodů, z nichž šest vyhrál, se Gilles Villeneuve nikdy nestal mistrem světa. Jeho život vyhasl 8. května 1982 během kvalifikace na Velkou cenu Belgie.

Další článek: Argentina by prý již brzy měla podepsat smlouvu na pořádání GP