Ferrari tipuje, že o letošní titul budou bojovat tři jezdci

Po sedmi závodech je tabulka šampionátu jezdců velmi vyrovnaná, ale šéf Ferrari Stefano Domenicali odhaduje, že o titul budou na konci roku bojovat jen tři piloti.
Ferrari tipuje, že o letošní titul budou bojovat tři jezdci

Loni měl Sebastian Vettel po prvních sedmi závodech 60bodový náskok v čele klasifikace jezdců před Jensonem Buttonem. Po stejném počtu Grand Prix ztrácí letos Button na vedení 33 bodů, ale před ním je dalších sedm pilotů, kteří mají díky svým vozům reálnou šanci bojovat o titul, alespoň zatím.

U Ferrari se však domnívají, že se od zbytku pole nakonec odtrhnou první tři. "Podle toho, jak to vypadá, si myslím, že by nakonec mohli o šampionát bojovat mezi sebou Fernando, Lewis a Sebastian," odhadl Domenicali.

"Po Valencii to možná bude vypadat jinak, ale upřímně si myslím, že šampionát bude směrovat k boji mezi prvními třemi jezdci."

Ferrari teď doma v Itálii čelí kritice za strategii v kanadském závodě, kvůli které se Alonso propadl během sedmi kol z prvního na páté místo a ztratil vedení v šampionátu. Domenicali přiznal, že tým chyboval.

"Ale na druhé straně si myslím, že by lidé měli být spokojení, že je auto znovu konkurenceschopné, to je to nejdůležitější, vzhledem k tomu, že je šampionát zcela otevřený, Hamilton teď vede před Fernandem o dva body," připomněl.

"Teď se musíme dál snažit a zlepšovat výkonnost vozu. A nebudeme moci být spokojeni, dokud nebudeme stát alespoň na pole position. Do Valencie si přivezeme nové díly, protože to je jediný způsob, jak zajistit, že se zlepšíme."

Další článek: Fotogalerie: Vettel se projel po budoucím okruhu F1 v New Jersey

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00