Ferrari testovalo ochranný oblouk, Räikkönena překvapil výhled

Kimi, Räikkönena si dnes vyzkoušel jako první jezdec ochranný oblouk – tzv. svatozář.
Ferrari testovalo ochranný oblouk, Räikkönena překvapil výhled

Řešení Ferrari z uhlíkových vláken je pouze prozatímní a navíc se nemusí jednat o definitivní koncept. S jiným řešením chce přijít Red Bull a diskuse týmů a FIA zatím neskončila. 

Pokud bude nakonec ochranný oblouk podobný, s jakým jezdil  Räikkönen, měl by být snadno demontovatelný a co nejlehčí.

„Výhled je trochu jiný,“ řekl Fin pro Autosport. „Jsme trochu limitování na přední straně, ale nemyslím, že je to finální verze. Rozdíl je překvapivě malý. Ano, bylo to trochu omezující vpředu, ale (design) se může změnit.“  

Foto: Getty Images 

Další článek: Čtvrtek v Barceloně: rychlé časy i závodní simulace

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?