Ferrari teď víc zajímá pohár konstruktérů

Před domácím závodem v Monze se sice Ferrari nevzdává ani v jednom šampionátu, ale v poháru konstruktérů je možné vyhrát souboj se starým rivalem, zatímco ostatní cíle jsou splnitelné už jen teoreticky.
Ferrari teď víc zajímá pohár konstruktérů

V šampionátu jezdců činí ztráta Fernanda Alonsa 102 bodů a mezi týmy ztrácí Ferrari 195 bodů na Red Bull. To jsou zhruba stejně velké překážky, ale Ferrari je teď zaměřeno víc na úspěch mezi konstruktéry, kde je reálné předstihnout alespoň McLaren, který má o 64 bodů víc.

"Po Spa je situace v šampionátu ještě těžší, jelikož zbývá o závod méně a ztráta na první místo ještě trochu narostla," připomněl Alonso. "Musíme být realisté, ale nikdy se nevzdáme. Nevzdali jsme se nikdy předtím a neuděláme to ani teď."

"Je snadné si udržet motivaci na vysoké úrovni, protože do každé Grand Prix jdeme s tím, že ji chceme vyhrát. Vyhrát Grand Prix je samo o sobě mimořádné a všichni to chceme, nezávisle na situaci v šampionátu. V poháru konstruktérů máme ještě větší motivaci, protože v něm máme více možností a budeme se snažit o dobrý výsledek až do úplného konce."

Mimořádnou motivaci má Ferrari pro svůj domácí závod v Monze. Alonso italskou Grand Prix vyhrál už dvakrát, v roce 2007 pro McLaren a loni už pro Ferrari.

"Další vítězství letos? Proč ne," řekl. "Monza je unikátní trať pro unikátní nastavení, které vyžaduje speciální křídla a nastavení aerodynamiky, takže všichni v podstatě začínají od nuly. Očekávám, že budeme mít velmi konkurenceschopné auto, že Ferrari bude velmi silné a povzbuzené skutečností, že doma opravdu chceme vyhrát."

Na domácí trať si Ferrari přiveze nejen křídla specifická pro Monzu, ale také menší úpravy karoserie. Tým bude rovněž pracovat na optimalizaci kompromisu mezi výkonem motoru a aerodynamickým přítlakem, který generuje foukání difuzoru výfukovými plyny.

Diskuze (169) Další článek: Pirelli navrhlo nejlepší okruh na světě, podívejte se na video
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00