Ferrari teď může více riskovat, míní Alonso

Vzhledem k situaci v šampionátu nemůže Ferrari ve zbývajících závodech dělat nic jiného, než se soustředit na přípravu na příští sezónu. Při tom si může užívat a více riskovat.
Ferrari teď může více riskovat, míní Alonso

"Musíme být k sobě upřímní a ve zbývajících závodech odvést maximum. Musíme pracovat mnohem lépe a více než letos, pokud se chceme zlepšit příští rok. Ten už je naším cílem," řekl Španěl.

"Oba šampionáty jsou už rozhodnuté, takže všechny týmy myslí na rok 2012, ne jen my. Takže v tomto duchu přistoupíme k posledním závodům, pokusíme se si je užít děláním věcí, které dělat nemůžete, když třeba bojujete o šampionát. Například můžeme být velmi agresivní a víc riskovat v kvalifikacích."

Formuli 1 tento víkend čeká premiérová Grand Prix Indie na okruhu Buddh. Alonso si trať už prohlédl. "Vypadá zajímavě, hlavně poslední sektor, je velmi odlišný a rychlý, umožňuje plynulou jízdu," sdělil své poznatky. U nových tratí obvykle zjišťujeme, že je realita lepší než simulace. Doufám, že v zítřejších trénincích získáme dobré dojmy."

Další článek: Button: Buddh by měl McLarenu sedět, nabídne příležitosti pro předjíždění

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen