Ferrari teď bojuje i s Mercedesem, hodnotí Massa

Grand Prix Číny přinesla vzestup Mercedesu a podle Felipeho Massy se tak rozšířil počet týmů bojující o přední příčky.
Ferrari teď bojuje i s Mercedesem, hodnotí Massa

Mercedes GP změnil přístup k závodním víkendům a v Číně se to pozitivně projevilo na jeho rychlosti. Rostoucí formy týmu z Brackley si všiml Felipe Massa. "Po Šanghaji musíme považovat Mercedes za tým bojující o přední místa," řekl. "V kvalifikaci mají určitě rychlejší auto než my, ale Red Bullu se ještě nevyrovnají. Ale je také pravda, že Red Bull ztrácí rychlost mezi kvalifikací a závodem víc než většina týmů, takže díky tomu by Mercedes mohl být teď v závodech konkurenceschopný."

Jezdci Ferrari dojeli v Šanghaji obklopeni soupeři z Mercedesu, Nico Rosberg obsadil páté místo před Massou a Alonsem. Tito tři piloti měli strategii dvou zastávek v boxech a i když se na konci jevila jako rychlejší strategie tří zastávek, Massa se domnívá, že by mu nepomohla k lepšímu umístění.

"Můj hlavní problém totiž byl, že výkonnost mého vozu na tvrdých pneumatikách byla mnohem horší než u ostatních," vysvětloval. "To znamenalo, že jakmile jsem ty pneumatiky nasadil, rychlost byla podobná té v kvalifikaci. Určitě jsme měli větší problémy než ostatní."

Brazilec zmínil kvalifikaci proto, že v sobotu má Ferrari mnohem větší potíže dostat se do tempa, než je tomu v nedělním závodě. "Když se podíváte na rychlost vozu, stačila na boj s předními jezdci," připomněl. "Díky tomu jsem měl velmi zajímavý závod a dokázal jsem získat několik míst, protože auto, které jsme měli v závodě, bylo úplně jiné než to, které jsme měli den předtím v kvalifikaci."

Ferrari si tak potvrdilo, že se musí zlepšit především v kvalifikacích, ale kromě toho by ze závodního víkendu v Číně mohlo vyvodit další závěry v souvislosti se strategiemi.

"Lidé poukazovali na to, že Webber odjel fantastický závod, se třemi zastávkami. Ale je třeba připomenout, že měl díky nepostupu z první části kvalifikace spoustu nových měkkých pneumatik," uvedl. "To by chtěli všichni, ale je třeba si uvědomit, že má velmi dobré auto, letos zatím nejrychlejší. Nicméně, v této fázi sezóny se pořád učíme a měli bychom vše pečlivě analyzovat, abychom zjistili, jestli bychom neměli zvolit jiný přístup. Možná bychom měli změnit kvalifikační strategii a mít čerstvější pneumatiky pro závod."

Další článek: Radost tohle komentovat!