Ferrari své jezdecké složení neřeší, Massa má pomáhat Alonsovi

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo odmítl, že by Felipemu Massovi hrozila brzká výměna. Italové s Brazilcem zatím dál počítají.
Ferrari své jezdecké složení neřeší, Massa má pomáhat Alonsovi

"V tuto chvíli jsem soustředěný na všechno kromě jezdců," odpověděl Montezemolo na otázku CNN, zda Ferrari hledá nové jezdce. "Je příliš brzy, uvidíme později."

Po slabých výkonech z úvodu sezóny získal u šéfa italské automobilky plusové body Massa. "Jsem rád, že měl Felipe Massa velmi dobrý závodní víkend v Monte Carlu," řekl. "Protože čím je auto lepší, tím je pro Felipeho jeho řízení snazší. Spoléhám na něj, že bude brát body Fernandovým soupeřům."

Je to právě Alonso, kdo dělá Montezemolovi největší radost, a to nejen proto, že vede šampionát jezdců. "Myslím, že mám nejlepšího jezdce na světě, je to Alonso," radoval se. "Alonso je hlavně v závodech fantastický a líbí se mi jeho postoj k práci, jak úzce spolupracuje s týmem, jako to dokázal Michael Schumacher."

"Alonso je jezdec, který věnuje pozornost detailům, ale nejvíc se mi na něm líbí, že vždy zůstává pozitivní, dokonce i v těžkých chvílích je vždy pozitivní. To je velmi důležité pro psychiku týmu, to se mi líbí nejvíc."

Pro zbytek sezóny je cílem Ferrari udržet Alonsa na prvním místě. "Teď vedeme šampionát a záleží jen na nás, jestli ho vyhrajeme," konstatoval prezident italské automobilky.

"Takže každý z nás musí být ve své práci nejlepší, dokonalý a musí hledat, v čem se můžeme zlepšit. Protože v konkurenci, kdy polovina desetiny sekundy může rozhodovat o výhře či prohře, musíte být dokonalí, na startech i při zastávkách v boxech."

Další článek: Video: Okruh v Montrealu z pohledu pneumatik

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00