Ferrari: Startovní pole je stále velmi nečitelné, ale zlepšujeme se

Po pátém závodě sezóny je rozložení sil ještě méně zřejmé než dřív, ale Ferrari je přesvědčené, že jde ve vývoji svého auta správným směrem.
Ferrari: Startovní pole je stále velmi nečitelné, ale zlepšujeme se

"Je těžké pochopit výkonnost všech vozů, neustále se mění," konstatoval po závodě v Barceloně šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Je to opravdu těžké, a proto můžeme dělat jen jednu věc, a to je zlepšovat naši výkonnost závod po závodě. Protože jsme viděli už tolik vozů, tolik konstruktérů vyhrát závod."

"Klasifikace je zamíchaná. Dnes se podle všeho trápil Red Bull. U McLarenu byl na jedné straně velmi dobrý Hamilton, jel jen na dvě zastávky, byl osmý. Lotus byl velmi, velmi silný, pořád byl vpředu. A Williams byl dnes perfektní."

Alonso ve Španělsku bojoval o vítězství a nepotřeboval k tomu pomoc počasí, ale Domenicali si nemyslí, že by Ferrari už patřilo s definitivní platností na špičku startovního pole.

"Jestli chceme vyhrát tento šampionát, musíme udělat obrovský krok vpřed, neustále se snažit a především zvyšovat přítlak. Po všech těch problémech z úvodu sezóny umístění na čele šampionátu alespoň znamená, že jsme vpředu. Musíme se hodně zlepšit, protože naše cíle se nezměnily."

Šéf Scuderie ovšem nepopírá, že výsledek španělské Grand Prix znamená v Maranellu částečné uvolnění atmosféry. "Když máte potíže a jste pod velkým tlakem, není to můj problém. Je to problém inženýrů, kteří musí mít výsledky. Já jsem spokojený, protože vidím, že se práce z posledních týdnů projevila ve správném trendu," dodal.

Další článek: Po prvním vítězství Maldonado nevylučuje boj o titul

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00