Ferrari: Startovní pole je stále velmi nečitelné, ale zlepšujeme se

Po pátém závodě sezóny je rozložení sil ještě méně zřejmé než dřív, ale Ferrari je přesvědčené, že jde ve vývoji svého auta správným směrem.
Ferrari: Startovní pole je stále velmi nečitelné, ale zlepšujeme se

"Je těžké pochopit výkonnost všech vozů, neustále se mění," konstatoval po závodě v Barceloně šéf Ferrari Stefano Domenicali. "Je to opravdu těžké, a proto můžeme dělat jen jednu věc, a to je zlepšovat naši výkonnost závod po závodě. Protože jsme viděli už tolik vozů, tolik konstruktérů vyhrát závod."

"Klasifikace je zamíchaná. Dnes se podle všeho trápil Red Bull. U McLarenu byl na jedné straně velmi dobrý Hamilton, jel jen na dvě zastávky, byl osmý. Lotus byl velmi, velmi silný, pořád byl vpředu. A Williams byl dnes perfektní."

Alonso ve Španělsku bojoval o vítězství a nepotřeboval k tomu pomoc počasí, ale Domenicali si nemyslí, že by Ferrari už patřilo s definitivní platností na špičku startovního pole.

"Jestli chceme vyhrát tento šampionát, musíme udělat obrovský krok vpřed, neustále se snažit a především zvyšovat přítlak. Po všech těch problémech z úvodu sezóny umístění na čele šampionátu alespoň znamená, že jsme vpředu. Musíme se hodně zlepšit, protože naše cíle se nezměnily."

Šéf Scuderie ovšem nepopírá, že výsledek španělské Grand Prix znamená v Maranellu částečné uvolnění atmosféry. "Když máte potíže a jste pod velkým tlakem, není to můj problém. Je to problém inženýrů, kteří musí mít výsledky. Já jsem spokojený, protože vidím, že se práce z posledních týdnů projevila ve správném trendu," dodal.

Další článek: Po prvním vítězství Maldonado nevylučuje boj o titul