Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

První tři závody jen napověděly, jak je který tým silný, ale o pořadí podle šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho jasno není.
Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

Stejně jako loni zatím vítězí v každém závodě někdo jiný a na tipování favoritů je příliš brzy.

"Je těžké rozumět tomu, co jsme viděli v prvních závodech," konstatoval Domenicali. "Ten obrázek se těžko chápe. Některé vozy jsou velmi silné v kvalifikaci, v závodě už méně. A také jsme viděli opačné případy."

"V Bahrajnu nás čeká odlišná situace, jiné podmínky. Uvidíme, jaká bude výkonnost našeho vozu ve srovnání s ostatními. Osobně nemám jasnou představu o klasifikaci čistě podle výkonnosti, protože musíme odlišovat kvalifikaci a závod, takže to letos není jednoduché."

Ferrari patří mezi týmy, kterým se víc daří v závodech. Hlavní cíl Scuderie je proto jasný. "Pro nás je určitě důležité zlepšit kvalifikace, protože je klíčové startovat co nejvíce vpředu," poznamenal Domenicali.

Z hlediska šampionátu pak bude jako obvykle důležitá konzistence. "Z mého pohledu nesmíme ve srovnání s loňským rokem zapomínat na jednu věc. Loni jsme dokázali v první polovině sezóny hodně bodovat, i když auto nebylo nejlepší."

"A pak jsme tu stopu ztratili a bylo to těžší. Řekl bych, že musíme bodovat stejně jako ostatní a v druhé polovině (sezóny) pokud možno víc," dodal šéf maranellské stáje.

Další článek: Tempo ve vývoji udržíme, ujišťuje Lotus

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon