Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

První tři závody jen napověděly, jak je který tým silný, ale o pořadí podle šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho jasno není.
Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

Stejně jako loni zatím vítězí v každém závodě někdo jiný a na tipování favoritů je příliš brzy.

"Je těžké rozumět tomu, co jsme viděli v prvních závodech," konstatoval Domenicali. "Ten obrázek se těžko chápe. Některé vozy jsou velmi silné v kvalifikaci, v závodě už méně. A také jsme viděli opačné případy."

"V Bahrajnu nás čeká odlišná situace, jiné podmínky. Uvidíme, jaká bude výkonnost našeho vozu ve srovnání s ostatními. Osobně nemám jasnou představu o klasifikaci čistě podle výkonnosti, protože musíme odlišovat kvalifikaci a závod, takže to letos není jednoduché."

Ferrari patří mezi týmy, kterým se víc daří v závodech. Hlavní cíl Scuderie je proto jasný. "Pro nás je určitě důležité zlepšit kvalifikace, protože je klíčové startovat co nejvíce vpředu," poznamenal Domenicali.

Z hlediska šampionátu pak bude jako obvykle důležitá konzistence. "Z mého pohledu nesmíme ve srovnání s loňským rokem zapomínat na jednu věc. Loni jsme dokázali v první polovině sezóny hodně bodovat, i když auto nebylo nejlepší."

"A pak jsme tu stopu ztratili a bylo to těžší. Řekl bych, že musíme bodovat stejně jako ostatní a v druhé polovině (sezóny) pokud možno víc," dodal šéf maranellské stáje.

Další článek: Tempo ve vývoji udržíme, ujišťuje Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.