Ferrari spoléhá na omezení foukání difuzorů, jinak sezonu odepíše

Když před měsícem Pat Fry nahradil Alda Costu na postu technického šéfa Ferrari, jeho hlavním úkolem bylo vrátit vozy z Maranella zpět na špici.
Ferrari spoléhá na omezení foukání difuzorů, jinak sezonu odepíše

Po nepřesvědčivém startu do sezóny, kdy z prvních tří závodů nedosáhli jezdci Ferrari ani jedenkrát na stupně vítězů, zavelelo vedení italské stáje k personálním změnám ve své organizaci. Ze své pozice byl odvolán Aldo Costa a na jeho místo přišel Pat Fry. Na výsledky jeho práce si samozřejmě budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, ale již nyní usilovně pracuje na zlepšení aktuální formy.

Hlavní problém Ferrari spočíval především ve větrném tunelu, který vyhodnocoval odlišná data oproti realitě na závodní trati. Na ten se inženýři v Maranellu zaměřili především. Zda-li se jim jejich práce skutečně povedla, bychom měli vidět již v příštím závodě ve Velké Británii, kde Ferrari připravuje další aerodynamický balík.

"Od té doby, co jsem v dubnu do Maranella přišel, jsme udělali několik změn, na kterých dále pracujeme, hlavně v oblasti větrného tunelu. Provedli jsme několik úprav, které se týkaly jeho správného nastavení. Našim lidem se snažím nechat prostor, aby sami přinášeli nové nápady a byli kreativní," řekl Pat Fry.

Závod v Silverstonu bude pro Ferrari klíčový z pohledu, zda letošní, prozatím nepříliš povedenou sezonu odepíše a bude se soustředit na tu nadcházející, nebo bude pokračovat ve vývoji současného vozu 150° Italia. Sází přitom na další významnou technickou změnu v pravidlech, kterou FIA od příštího závodu prosadila. Pat Fry však připouští, že to bude velký krok do neznáma:

"Je to velmi těžké předpovědět, jak toto omezení změní rozložení sil ve startovním poli. Změny, které vešly v platnost zde ve Valencii, se nadají vůbec srovnávat s těmi, které nastanou za čtrnáct dní ve Velké Británii. Doufáme, že se nám podaří náskok Red Bullu a McLarenu stáhnout a budeme moci pokračovat ve vývoji letošního vozu," uzavřel Brit.

Další článek: Hamiltonovo pravidlo pro Valencii: Dvakrát měř, jednou řež

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton