Ferrari: Soustředíme se na své výkony, ne na jezdeckou sestavu

Před začátkem druhé poloviny sezóny vyhlásilo vedení Ferrari útok v obou šampionátech a odmítá řešit, kdo pro něj bude závodit příští rok.
Ferrari: Soustředíme se na své výkony, ne na jezdeckou sestavu

Scuderia je stejně jako každý rok předmětem četných spekulací o jezdeckých výměnách, především na postu Felipeho Massy. Před GP Belgie ale šéf stáje Stefano Domenicali zdůraznil jiné priority.

"Stále je o co hrát a tímhle jsme si už prošli, naposledy loni," připomněl nelehkou situaci v šampionátu. "Devět závodů znamená, že se dá získat celkem 225 jezdeckých bodů, a buďte si jistí, že cíle, které jsme si stanovili na začátku sezóny, zůstávají stále velmi dosažitelné."

"Je pravda, že jsme si prošli těžkým obdobím, hlavně v červenci, a teď je čas reagovat tak, jak to lidé u Ferrari dobře umí. Náš úkol je velmi prostý, konkrétně musíme dát Fernandovi a Felipemu co nejrychlejší auto."

"Už jsme to řekli mnohokrát, téma jezdců není prioritou. Důležité je jim dát tu nejlepší šanci bojovat přede všemi, a aby uspěli, každý z nás musí dělat svoji práci na maximální úrovni ve všech oblastech. Pokud budou mít ve svých rukou vítězné auto, jsem přesvědčený, že budou vědět, jak s ním vyhrát. Pokud tomu budeme všichni věřit, tak to můžeme dokázat!"

Na setkání se zaměstnanci v hale logistiky se Domenicali také vrátil k ostrému proslovu prezidenta Montezemola, který po Maďarsku napomenul Fernanda Alonsa. Šéf Scuderie zdůraznil, že klíčový je mentální postoj a víra v úspěch.

"Slova našeho prezidenta z období před letní přestávkou musí sloužit jako stimul, protože byla míněna jako slova dobrého otce rodiny, který především opravdu dře pro náš tým. Pamatujte na ta slova a táhněme všichni za jeden provaz počínaje Spa," uzavřel.

Další článek: Red Bull nástupce Webbera ve Spa neoznámí

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10