Ferrari: Soustředíme se na své výkony, ne na jezdeckou sestavu

Před začátkem druhé poloviny sezóny vyhlásilo vedení Ferrari útok v obou šampionátech a odmítá řešit, kdo pro něj bude závodit příští rok.
Ferrari: Soustředíme se na své výkony, ne na jezdeckou sestavu

Scuderia je stejně jako každý rok předmětem četných spekulací o jezdeckých výměnách, především na postu Felipeho Massy. Před GP Belgie ale šéf stáje Stefano Domenicali zdůraznil jiné priority.

"Stále je o co hrát a tímhle jsme si už prošli, naposledy loni," připomněl nelehkou situaci v šampionátu. "Devět závodů znamená, že se dá získat celkem 225 jezdeckých bodů, a buďte si jistí, že cíle, které jsme si stanovili na začátku sezóny, zůstávají stále velmi dosažitelné."

"Je pravda, že jsme si prošli těžkým obdobím, hlavně v červenci, a teď je čas reagovat tak, jak to lidé u Ferrari dobře umí. Náš úkol je velmi prostý, konkrétně musíme dát Fernandovi a Felipemu co nejrychlejší auto."

"Už jsme to řekli mnohokrát, téma jezdců není prioritou. Důležité je jim dát tu nejlepší šanci bojovat přede všemi, a aby uspěli, každý z nás musí dělat svoji práci na maximální úrovni ve všech oblastech. Pokud budou mít ve svých rukou vítězné auto, jsem přesvědčený, že budou vědět, jak s ním vyhrát. Pokud tomu budeme všichni věřit, tak to můžeme dokázat!"

Na setkání se zaměstnanci v hale logistiky se Domenicali také vrátil k ostrému proslovu prezidenta Montezemola, který po Maďarsku napomenul Fernanda Alonsa. Šéf Scuderie zdůraznil, že klíčový je mentální postoj a víra v úspěch.

"Slova našeho prezidenta z období před letní přestávkou musí sloužit jako stimul, protože byla míněna jako slova dobrého otce rodiny, který především opravdu dře pro náš tým. Pamatujte na ta slova a táhněme všichni za jeden provaz počínaje Spa," uzavřel.

Další článek: Red Bull nástupce Webbera ve Spa neoznámí

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.