Ferrari slaví třetí místo v závodě i v Poháru konstruktérů

Třetím místem a čtvrtými letošními stupni vítězů ve Velké ceně Abú Dhabí zakončil svou první sezónu u Ferrari Carlos Sainz. Bodoval také desátý Charles Leclerc a italská stáj díky tomu porazila McLaren v boji o konečné třetí místo v Poháru konstruktérů formule 1.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ferrari slaví třetí místo v závodě i v Poháru konstruktérů | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Sainz má za sebou úspěšnou první sezónu u Ferrari po přestupu z McLarenu. V celkovém hodnocení šampionátu jezdců obsadil páté místo, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Navíc porazil i svého týmového kolegu Charlese Leclerca, který skončil celkově letos sedmý.

„Skvělý způsob zakončení mého prvního roku se Scuderií Ferrari! Věděli jsme, že to bude náročný závod pro pneumatiky, využili jsme ale našich zkušeností z celého roku, abychom prodloužili životnost mé měkké sady v prvním stintu, pak jsem se až do cíle staral o tvrdou sadu,“ řekl Sainz.

„Zakončit mou první sezónu se Scuderií stupni vítězů, třetím místem v Poháru konstruktérů a pátým v jezdeckém šampionátu je skvělý způsob, jak začít zimní přestávku. Chci poděkovat všem tifosi a týmu, včetně Charlese, vedení a každému členovi týmu v továrně a závodnímu týmu za přivítání v letošním roce. Od prvního dne jsem se ve Ferrari cítil jako doma. Spolu s jejich neuvěřitelnou snahou to bylo klíčové ve zlepšování se v každém závod. Nakonec chci pogratulovat Maxovi (Verstappenovi) a Lewisovi (Hamiltonovi) za skvělou sezónu, mám z Maxe radost, takže speciální gratulace za jezdecký titul. Už se těším na další sezónu! Forza Ferrari!“

Leclerc stavěl dvakrát

Dvě zastávky v boxech nakonec v závodě absolvoval Leclerc. Ferrari ve 35. kole využilo virtuálního safety caru a povolalo Monačana podruhé do boxů. Risk Ferrari ale nevyšel, jelikož Leclerc zůstal uvězněn v balíku jezdců.

„Dnes to nebyl skvělý závod. První stint nebyl špatný, pak jsme zkusili něco jiného a během virtuálního safety caru nasadili střední směs. Toto rozhodnutí jsme udělali společně jako tým, ale nevyšlo to tak, jak jsme chtěli. Gratuluji týmu k třetímu místu v Poháru konstruktérů,“ řekl Leclerc.

Další článek: Online: Sportovní komisaři zamítli oba protesty Mercedesu