Ferrari skončilo doma pod stupni vítězů

Na čtvrtém a pátém místě dojeli v domácí Velké ceně Emilia Romagna Charles Leclerc a Carlos Sainz z Ferrari.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Ferrari skončilo doma pod stupni vítězů | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc tak navázal na čtvrté místo z kvalifikace, ze kterého i startoval.

„Byl to zajímavý, i když trochu frustrující závod. Před červenou vlajkou jsem byl v opravdu dobré pozici, ale přerušení smazalo výhodu, kterou jsme si vybudovali v první polovině závodu. Po restartu jsem se bohužel trápil, jelikož na rovinkách jsem byl zranitelný, kvůli tomu bylo těžké bojovat a bránit se ostatním,“ řekl Leclerc.

„Trochu jsme zariskovali s větším přítlakem, což nám pomohlo v dešti, ale bylo to obtížnější ve druhé polovině, když bylo sucho. Celkově jsem s naší výkonností spokojen.“

Sainz si polepšil

Pořadím vpřed se posunul jeho týmový kolega Carlos Sainz. Ten do závodu startoval až z jedenáctého místa, na osychající trati udělal pár chyb, ale následně se probojoval až na konečné páté místo.

„Dnes velmi solidní závod. Podmínky na startu byly velmi zrádné, ale dokázal jsem na startu získat celkem dost pozic. Byl to druhý závod s autem a prvním na mokru. Byla to pro mě neznámá situace, ale vyplatilo se zariskovat a hledat limity. I když jsem pár chybami ztratil nějaký čas, moje rychlost byla na mokru velmi dobrá a slušná i na suchu,“ řekl Sainz.

Další článek: GP Emilia Romagna 2021: Nejrychlejší kola a strategie