Ferrari škodí Leclerc a jeho přístup, myslí si Villeneuve

Mistr světa formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve se opřel do Ferrari, které ani se Sebastianem Vettelem a Charlesem Leclercem letos nedokázalo přerušit nadvládu Mercedesu.
Ferrari škodí Leclerc a jeho přístup, myslí si Villeneuve

Kanaďan, který často nešetří kritikou, z neúspěchu obviňuje Leclerca a jeho přístup k týmu. Podle Villeneuva Leclercovo odhodlání ukázat, že on je budoucí hvězdou Ferrari, týmu uškodilo.

Leclerc přestoupil do Ferrari po své premiérové sezóně ve formuli 1 u týmu Alfa Romeo. A ačkoliv Ferrari přiznávalo, že týmovou jedničkou bude zkušenější Vettel, Leclerc už ve druhém závodě sezóny v Bahrajnu neuposlechl týmových příkazů a svého týmového kolegu předjel, ačkoliv podle týmu si měli jezdci držet své pozice.

Podle Vettela existuje snaha jeho vztah s Leclercem dramatizovat

Podle Vettela existuje snaha jeho vztah s Leclercem dramatizovat

Ferrari nakonec poprvé vyhrálo až po letní přestávce, když v Belgii a Itálii triumfoval Leclerc a při následujícím závodě v Singapuru přidal své jediné letošní vítězství také Vettel.

„Ferrari se tento rok rozpadlo. Hodně záleží na vašich pilotech a chemie v týmu nebyla správná,“ řekl Villeneuve pro Formule1.

„Ferrari Leclercovi nikdy neřeklo: 'Toto je tvůj první rok s námi a druhý ve F1. Klid, uč se od Vettela'. V takovém případě by se tým posunul vpřed více. Místo toho měl Leclerc už od prvního závodu přístup 'Ukážu, že jsem tady šéf a Vettel je minulostí. Já jsem budoucnost'.“

Podle Villeneuva také příznivci týmu považují Leclerca jako představitele budoucnosti Ferrari. Na tak velkou roli však podle něj nebyl Leclerc připraven.

Leclerc podle Villeneuvova názoru chtěl jen vítězit v kvalifikacích a závodech a neviděl sezónu ze širšího pohledu.

„Celá tato situace proto poškodila Ferrari. Nevím, co by s tím mohl (šéf týmu Ferrari) Mattia Binotto udělat. Neznám ty dohody. V dobách (Eddieho) Irvina a (Rubense) Barrichella bylo toto jasně dané,“ připomenul Villeneuve doby, kdy byl ve Ferrari jasnou jedničkou sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers a GP Abú Dhabí 2019

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00