Ferrari si za úvod sezóny dává jen šest bodů z deseti

Promarněné příležitosti a nedostatečná kvalifikační výkonnost zhoršily hodnocení, které si samo sobě vystavilo Ferrari.
Ferrari si za úvod sezóny dává jen šest bodů z deseti

Maranellská stáj vstoupila do letošní sezóny v lepší formě než do té loňské, ale na rozdíl od minulého roku si nechala utéct mnoho bodů, na které by výkonnostně stačila.

"Myslím, že díky prvním výsledkům můžeme být poměrně optimističtí ve vztahu ke zbytku sezóny," prohlásil šéfdesignér týmu Nicolas Tombazis. "Ale pokud bych měl bodově ohodnotit náš celkový výkon, dal bych jen šest z deseti, a to ze dvou hlavních důvodů."

"Jedním je skutečnost, že ještě na tom nejsme tak, jak bychom být chtěli. V prvních čtyřech Grand Prix jsme nedokázali bojovat o pole position, a to je v tuto chvíli náš hlavní cíl."

"Za druhé, když se podíváte na výsledky, tak i když je pravda, že jsme získali vítězství, které nám může dělat radost, také jsme měli dva velmi špatné výsledky, kdy jsme získali jen málo bodů. Ale opakuji, že do budoucna můžeme být optimisté."

Důvody lepší formy týmu vidí Tombazis v organizačních změnách. "Ale ten proces není kompletní a my cítíme, že jsme jen v polovině těchto klíčových změn. Pokračujeme ve vylepšování všech těchto parametrů, do kterých v případě našeho zázemí patří práce, kterou odvádíme na našem aerodynamickém tunelu," vysvětloval.

"Myslím, že nové pracovní metody, které jsme nasadili, a nová struktura nám umožnily být kreativnější, a to byl jeden z hlavních cílů, který jsme stanovili spolu s Patem Fryem, chtěli jsme provést reorganizaci, aby lidé měli více času přemýšlet. Identifikovali jsme oblasti, ve kterých jsme v minulých letech měli nedostatek zaměstnanců, což vedlo k tomu, že lidé byli pod tlakem a neměli čas přemýšlet, co by mohlo vůz zrychlit. Funguje to, ale pořád je tu prostor pro další zlepšování, i když tento aspekt určitě přispěl ke zlepšení výkonnosti, které jsme letos doposud viděli."

Další článek: Button chce řešit spory s týmovým kolegou neveřejně

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00