Ferrari si své agresivní cíle pro příští rok zatím plní

Podle šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho vše nasvědčuje tomu, že Ferrari bude příští rok v dobré formě, jak si předsevzalo.
Ferrari si své agresivní cíle pro příští rok zatím plní

Scuderia letos opakovaně slíbila, že bude při vývoji vozu 2012 agresivní, což ji má pomoci ke konkurenceschopnosti od začátku příští sezóny. Šéf týmu Domenicali věří, že své cíle Ferrari splní.

"To chci a doufám v to," řekl. "Vzhledem k tomu, jaké lidi máme v továrně, věřím, že se to příští rok podaří. Můžu jen říct, že jsme si stanovili velmi, velmi agresivní cíle."

"Zdá se, že se nám tyto cíle daří plnit, ale jako vždy si budeme muset počkat, abychom viděli, jak jsou na tom ostatní, jaké budou vozy v první kvalifikaci v Austrálii. Ale všechny znaky dobré práce jsou tu, takže jsem přesvědčený, že odvedeme dobrou práci."

Letošní sezónu nehodnotí kladně u Ferrari nikdo. "Nepodali jsme výkon, jaký jsme chtěli, takže se určitě musíme celkově zlepšit," pokračoval Domenicali. "Fernando měl určitě skvělou sezónu, nemůžu mu nic vytknout."

"Na druhé straně Felipe měl těžkou sezónu, ale ví, že se může na tým spolehnout. Musíme postavit dobré auto, pak bude na něm, aby ukázal, jak dobrý je. Spoléháme na něj, protože je součástí naší skupiny a rodiny. I v tomto ohledu jsme si celkem jistí, že budeme mít příští rok dobrou jezdeckou dvojici."

Další článek: Rozhovor s Räikkönenem: Motivaci mám velkou, řeči mě nezajímají

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen