Ferrari si ručník ponechá minimálně do Británie, ale potřebuje zázrak

V Grand Prix Kanady Ferrari znovu ztratilo v boji o tituly, ale ručník do ringu ještě nehází. Po příštích dvou závodech zhodnotí svoji situaci, ale přiznává, že vypadá velmi špatně.
Ferrari si ručník ponechá minimálně do Británie, ale potřebuje zázrak

Šéf Ferrari Stefano Domenicali byl po závodě v Montrealu dotázán, jak dlouho může ještě jeho tým věřit v boj o titul. "V minulém závodě jsem řekl, že si počkáme ještě tyto dva (další) závody a že samozřejmě potřebujeme body," odpověděl Autosportu. "Jsem velmi zklamán závodem tady, protože to nebyly body, které si tým zasloužil, protože výkonnost jsme opravdu měli."

"Takže uvidíme a musíme získat maximum bodů ve Valencii. A uvidíme v Silverstonu, jaké budou skutečné dopady změny pravidel týkající se výfuků. V tu chvíli uvidíme, jaká bude druhá polovina šampionátu, především co se týče výkonnosti na tratích pro vysoký přítlak. Takže bych řekl, že posoudit to můžeme po Silverstonu."

Ferrari věřilo v Kanadě ve vítězství, ale okolnosti mu nepřály. Alonso teď ztrácí na Vettela 92 bodů a Ferrari na Red Bull 154. Je proto zřejmé, že by se vítězství v šampionátu Maranellských rovnalo zázraku.

"Domníval jsem se, že bylo správné předjet o kolo vůz, který byl opravdu velmi, velmi pomalý," komentoval Domenicali Massovu nehodu na okruhu Gillesa Villeneuva, která ho stála šanci bojovat o nejvyšší příčky. "V tu dobu bohužel byla jen jedna suchá stopa, a když (Massa) začal znovu zrychlovat, byl uprostřed ´ledu´. Co k tomu dodat? Byla to opravdu škoda, protože jsme měli dobrou šanci a z mnoha důvodů jsme ji nevyužili."

"Když se podíváte na Jensona, vyhrál závod po šesti zastávkách v boxech! Nemůžu říct anglicky, co si myslím, ale musíme něco udělat. Zorganizujeme si zájezd do Lourdes (poutní místo), nebo tak něco, abychom se pokusili situaci otočit!"

Další článek: Stewardi vysvětlili, proč byly kolize s Buttonem závodními incidenty

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00