Ferrari si potvrdilo zlepšení, ale svojí pozici nehodnotí

Pátek v Turecku bývá vždy obtížný.
Tým Ferrari si do Istanbulu přivezl další nové díly vozu a během pátečních tréninků si potvrdil, že znamenají menší zlepšení. Vzhledem k proměnlivým podmínkám si však netroufá nikdo u Scuderie hodnotit, jak si stojí vůči konkurenci, i když převládá mírný optimismus.

"Povrch trati byl dnes velmi špinavý, což bylo vidět na mnoha výletech mimo trať. Co se nás týče, soustředili jsme se na nejlepší nastavení pro nedělní závod a těžko říct, jak si stojíme ve srovnání s ostatními," uvedl Felipe Massa.

"Nové aerodynamické díly, které tu máme, určitě neznamenají sekundové zrychlení, ale trochu pomůžou, což celkově znamená zlepšení výkonnosti," dodal.

Navzdory menším potížím hodnotil pozitivně páteční tréninky i Kimi Räikkönen: "Trať byla velmi špinavá a poté, co jsme udělali pár změn v nastavení, se vůz choval trochu divně. Ale pak se vše vrátilo do normálu během mé poslední jízdy v druhém tréninku. Ještě nás čeká práce na voze, ale jsem optimista. Myslím, že se nám podaří nalézt správné řešení, abychom byli konkurenceschopní zítra a v neděli."

Jezdci Ferrari měli stejně jako ostatní problémy s pneumatikami. Tvrdší směs nenabízela dobrou přilnavost, ta měkčí zase velmi rychle odcházela.

"Celkově jsme spokojeni s tím, co jsme dnes viděli. Myslím, že tady v Turecku budeme moci znovu potvrdit pokrok, kterého jsme byli svědky ve Španělsku a Monaku," dodal Chris Dyer.
Další článek: FOTA se rozpadá, ale předvídatelným způsobem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.