Ferrari si od Mercedesu přetáhlo dvě posily. Do Maranella míří Serra a D

Foto: Scuderia Ferrari HP

Ferrari si od Mercedesu přetáhlo dvě posily. Do Maranella míří Serra a D'Ambrosio

Ferrari ohlásilo příchod dvou nových zaměstnanců, kteří dosud pracovali pro Mercedes. Italskou stáj posílí inženýr Loic Serra a nový zástupce týmového šéfa Jérôme d'Ambrosio.

Poté, co na začátku roku získalo Ferrari Lewise Hamiltona, hlásí stáj z Maranella další personální posily, které dosud pracovaly pro Mercedes. Jedná se o inženýra Loica Serru a bývalého závodníka F1 Jérôma d'Ambrosia, jenž se v posledních letech přesunul do manažerské role.

Serra převezme funkci šéfa konstrukce šasi, ve které bude podřízen Enricu Cardilemu, a vedle toho bude dohlížet i na další oblasti, a to včetně vývoje aerodynamiky či celkové výkonnosti vozu. Francouz, který se narodil v roce 1972, před angažmá u Mercedesu pracoval také pro BMW a pro pneumatikářskou společnost Michelin.

Ani Jérôme d'Ambrosio není v padoku F1 neznámou tváří. Bývalý pilot F1 z Belgie, který v letech 2011 až 2012 nasbíral 20 startů v královně motorsportu, byl od sezony 2023 blízkým spolupracovníkem šéfa Mercedesu Tota Wolffa a dokonce za něj během loňské GP Japonska v době jeho nepřítomnosti zaskakoval.

Ve Ferrari bude 38letý D'Ambrosio pracovat jako zástupce šéfa italské stáje Frédérica Vasseura.

Jak Serra, tak D'Ambrosio začnou ve svých nových funkcích působit od 1. října letošního roku.

Doporučujeme

Články odjinud