Ferrari si mokré tréninky pochvaluje

V sobotu by mělo být sucho, třetí trénink proto bude o to důležitější. Leclerc se Sainzem si nicméně cení i jízdy na mokru, Ferrari se podařilo posbírat velké množství dat.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Ferrari si mokré tréninky pochvaluje | Foto: Getty Images / Clive Mason

Charles Leclerc (3./11.)

Scuderia vypadala v prvním tréninku silně, ve druhém však vyklidila přední pozice. Propršené páteční tréninky znamenají, že se jednotlivé týmy nemohly adekvátně připravit na suchou kvalifikaci. Zdaleka však nešlo o bezcenný pátek.

„Co se týče celkové rychlosti, nebyl to špatný začátek víkendu. První trénink šel dobře, ve voze jsem se cítil komfortně. Druhý trénink byl jiný, pneumatiky byly výrazně opotřebované. Zítřejší počasí bude zcela odlišné. Třetí trénink proto bude o to důležitější a musíme se snažit ho využít naplno, abychom se mohli připravit na kvalifikaci,“ má jasno Leclerc.

Carlos Sainz (2./6.)

Ani Sainz si z uplakaného počasí v Suzuce nedělá těžkou hlavu. Dnes nasbíraná data se mohou hodit pro případné budoucí mokré kvalifikace a závody.

„Bylo opravdu hodně mokro. Obvykle se v takovém počasí na trať příliš nedostanete. Dnes to bylo odlišné, podmínky na okruhu byly stabilní a mohli jsme otestovat přechodné i mokré gumy. Naučili jsme se několik užitečných věcí, takže můžu říct, že šlo o produktivní pátek. Nyní už se ale musíme připravit na kvalifikaci,“ řekl Sainz.

Další článek: Verstappen si z mokra nic nedělá, zítra všichni začnou od nuly

Témata článku: , , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.