Ferrari si jede přetrpět GP Bahrajnu, v Evropě bude mít nový vůz

Do F60 se vrací KERS, ale v pátek ho bude mít jen Massa.

Tým Ferrari přijede do Bahrajnu se stejným vozem, jako měl v Číně, takže očekává opakování problémů z úvodu letošní sezóny. Naděje Scuderie spočívají v zásadně upraveném voze s novou aerodynamikou a dvoupatrovým difuzorem, který by si měla přivézt do Barcelony na pátý závod sezóny.

"Věděli jsme, že se v Číně budeme trápit a je pravděpodobné, že se budeme trápit i tento víkend tady. Poté musíme doufat, že uděláme krok vpřed při španělské Grand Prix, i když vezmeme v úvahu fakt, že nemůžeme očekávat od týmů před námi, že budou čekat, až je doženeme. Své vozy budou také dále vyvíjet," uvedl šéf italského týmu Stefano Domenicali.

Ferrari je spolu s Force India jediný tým, který stále ještě nebodoval, ale Maranellští se zatím nevzdávají a věří, že se stihnou vrátit do bojů o tituly.

"Zatím nemáme žádné body a ztráta na vedení je velká, ale chci jasně říct, že jsme se vůbec nevzdali boje o letošní tituly. A proč bychom také měli, když tým může ve zbytku sezóny bojovat ještě o 252 bodů," řekl Domenicali.

Ferrari hodlá pokračovat ve vývoji letošního vozu nezávisle na výsledcích několika příštích závodů. V Bahrajnu Ferrari také znovu použije KERS, ale v pátek ho nasadí jen do vozu Felipeho Massy, který je lehčí než Räikkönen a těží z něj více. Pro Räikkönena se připravuje nová lehčí verze šasi, která by mu měla v tomto ohledu pomoci, použít by jí měl již v Bahrajnu. Konečné rozhodnutí o závodním nasazení KERS u jednotlivých jezdců by mělo padnout v pátek.

Maranellští si také v Číně všimli relativní ztráty rychlosti u týmů Brawn GP a Toyota, což jim dává také určitou naději, že jim špička startovního pole příliš neuteče. "Poučení z toho je takové, že je příliš brzy dělat závěry o tom, jak se bude sezóna vyvíjet. To je další důvod, aby se Ferrari nevzdávalo svého cíle vyhrát oba tituly," uzavřel Domenicali.

Diskuze (56) Další článek: Prodrive další z firem uvažující o vstupu do formule 1 příští rok
14:15 | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10