Ferrari si chce Bianchiho dál připravovat ve středu pole

Nicolas Todt prozradil, že je Ferrari velmi spokojené s výkony Julesa Bianchiho, a připravuje mu další dráhu, která má vést do maranellské závodní sedačky.
Ferrari si chce Bianchiho dál připravovat ve středu pole

Po roli záložního jezdce Force Indie závodí letos Bianchi pro Marussii a svými výsledky zapůsobil na Ferrari, které ho má pod dlouhodobou smlouvou.

"I když je v malém týmu, je pravda, že si dokázal udělat ve formuli 1 jméno a ukázal, že je dobrý, aniž by bojoval vpředu nebo alespoň ve středu pole," řekl jezdcův manažer Todt pro F1i. "V minulosti se tohle podařilo jen málo jezdcům."

Po jediné sezóně je na postup do Ferrari brzy, takže Francouz musí sbírat další zkušenosti. Maranellští chtějí, aby to bylo na lepších pozicích než letos.

"Díky takovým výsledkům ho Ferrari sleduje ještě pozorněji a je jisté, že chtějí, aby pokračoval ve formuli 1 ve středně velkém týmu, než jednoho dne přijde k Ferrari," dodal Todt.

Podle spekulací by Bianchi mohl příští rok najít místo u Sauberu vedle Sergeje Sirotkina. Švýcarská stáj má k Maranellu tradičně blízko a v minulosti už jezdce Ferrari zaměstnávala.

Další článek: McLaren nemá v úmyslu měnit jezdeckou sestavu, ale zatím ji nepotvrdil

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.