Ferrari se zlepšilo v oblasti aerodynamiky, říká Mattiacci

Ferrari podle jeho nového šéfa Marca Mattiacciho v uplynulých závodech dosáhlo v aerodynamice dostatečného zlepšení k tomu, aby si tým vybudoval dobrou startovní pozici pro druhou polovinu sezóny.
Ferrari se zlepšilo v oblasti aerodynamiky, říká Mattiacci

Mattiacci nahradil v pozici šéfa týmu Stefana Domenicaliho před Velkou cenou Číny. Hned v prvním závodě po jeho nástupu se stáj z Maranella dočkala pódiového umístění, když Fernando Alonso skončil v Šanghaji třetí.

Od té doby však její jezdci na další výrazný úspěch čekají. Po závodě na Silverstonu si Alonso stěžoval, že právě nedostatek aerodynamiky mu zabránil předjet Sebastiana Vettela v souboji o páté místo.

„Musím říct, že jsme na poslední závody přivezli spoustu aerodynamických vylepšení, která měla na trati pozitivní dopad, takže je to ve srovnání s minulostí dobrý výchozí bod,” řekl o aerodynamice Mattiacci.

„Myslím, že to zabere čas. Jsou tu problémy, které máme na voze už nějakou dobu, takže s plným nasazením pracujeme na zlepšení toho, co se zlepšit dá. Fernando si je toho vědom.”

Ferrari prý nakupuje inženýry, Mattiacci buduje nový tým

Ferrari prý nakupuje inženýry, Mattiacci buduje nový tým

Po posledním závodě se Mattiacci nechal slyšet, že pro příští rok buduje nový tým. Pro některé přetrvávající problémy Ferrari v letošní sezóně podle něj však není nutné jejich okamžité vyřešení.

„Po provozní stránce tu myslím není nic, co by mohlo okamžitě zlepšit vůz. Z pohledu techniky se opravdu snažíme maximálně, abychom zvýšili výkonnost tohoto vozu, všichni inženýři si to uvědomují,” dodal Mattiacci.

Diskuze (23) Další článek: Díky německým fotbalistům jsou lístky na VC Německa o 77 eur levnější
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00