Ferrari se zlepší dvakrát víc než Red Bull, věří Alonso

Fernando Alonso je přesvědčený, že má Ferrari větší prostor pro zlepšení než Red Bull. A Maranellští ho hodlají naplno využít.
Ferrari se zlepší dvakrát víc než Red Bull, věří Alonso

Ferrari letos dlouhodobě slibuje, že příští rok bude znovu bojovat o vítězství v šampionátu. Má mu k tomu pomoci nový vůz, při jehož vývoji jsou Maranellští podle svých slov mnohem odvážnější než v posledních letech.

"Chceme znovu zažívat pocit vítězství, který nám jistou dobu uniká," řekl Alonso. "Na jaře jsme udělali důležité změny v technických částech týmu a při návrhu nového vozu jsme zvolili nový přístup, méně konzervativní. Filozofie vozu 2012 se velmi liší od auta 2011, hlavně v některých klíčových oblastech, jako jsou zavěšení kol a aerodynamika."

Díky odstranění koncepčních chyb by se mělo Ferrari podle Alonsa výrazně zlepšit.

"Myslím, že půjdeme nahoru," odhadl. "Red Bull má velmi dobře vyvinuté auto, je to velmi dobrý vůz. Je možné ho vylepšit a oni to udělají, ale nemají tak velký prostor pro zlepšení jako my. Takže si myslím, že se oni zlepší o x procent a my se zlepšíme o 2x, takže to bude všechno mnohem vyrovnanější. Víme, že naši soupeři budou velmi silní. A ať už šampionát vyhraje příští rok kdokoliv, budou v tom rozdíly jen několika desetin sekundy mezi vozy. Žádné obrovské rozdíly tu nebudou."

Během zimní přestávky nemají týmy žádné přímé srovnání s konkurencí, takže svůj pokrok můžou hodnotit jen na základě vlastních cílů. Španělský závodník je však přesvědčený, že je Scuderia na správné cestě, aby dokázala čelit všem.

"Auto jsem viděl, protože jsem teď strávil čtyři dny v Maranellu," uvedl. "Viděl jsem jen verzi pro aerodynamický tunel, takže si musíme počkat. V tuto chvíli si všichni myslíme, že máme pro příští rok nejlepší auto. Ale musíme počkat do února, až ho postavíme na trať, abychom viděli, jak je rychlé a jaké má výsledky."

"Je ale zřejmé, že jsou všichni v týmu před příštím rokem velmi motivováni. Od prvního mechanika po posledního designéra jsou všichni soustředěni a velmi touží mít dominantní auto. Takže jsem relativně v klidu a věřím, že to jde dobře, protože Ferrari je schopné postavit vítězné auto. Je to nejlepší tým a myslím, že o všechny potřebné detaily je postaráno."

Další článek: Renault začne testovat svůj šestiválec v polovině příštího roku

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen