Ferrari se ze všech sil snaží vylepšit vůz, provedlo privátní testy

Upravenou verzi šasi F2012 v testovacích jízdách na rovinkách vyzkoušel Davide Rigon, který pochází z akademie Ferrari.
Ferrari se ze všech sil snaží vylepšit vůz, provedlo privátní testy

Nicholas Tombazis, který je hlavním odborníkem Ferrari na aerodynamiku, nedávno přiznal, že novinky, které Scuderia představila v posledních čtyřech závodech, nepřinesly kýžený efekt. Právě naopak, výkonnost vozů to prý zřejmě ovlivnilo negativně. Italský tým se snaží udržet krok s Red Bullem. V rámci plnění tohoto cíle v posledních dnech proběhly již zmiňované testy na rovinkách.

"Pokud máte problémy s propojením dat ze závodů a aerodynamického tunelu, je nejlepší je ověřit přímo na trati, což jsme provedli v testech v posledním týdnu. Získali jsme velice zajímavé informace. Tušíme, co bylo špatně a věříme, že už jsme provedli kroky, kterými bychom to napravili," řekl Tombazis.

Ferrari je známé tím, že jeho větrný tunel za největšími soupeři poněkud zastarává. Rozhodlo se tedy pro jeho radikální vylepšení. Než budou změny dokončeny, bude si Ferrari také pronajímat jiná zařízení, například aerodynamický tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Právě zde údajně tým z Maranella zjišťoval vlastnosti novinek, které se chystá nasadit v Indii - jedná se o novou verzi zadního křídla, vylepšené brzdy, křidélka pod nosem vozu, pozměněné bočnice a koncovky výfuku. 

Diskuze (167) Další článek: Jsem svým úhlavním nepřítelem, kaje se Grosjean