Ferrari se zaměřilo na rok 2010, ale boj o třetí místo nevzdává

McLaren je těžký soupeř.
Ferrari zastavilo vývoj svého monopostu F60 již před Grand Prix Maďarska a soustředilo své síly na vůz pro příští sezónu. Prestižní souboj s McLarenem o bronzovou příčku v šampionátu ale prohrát nechce a je připraveno v Abú Zabí bojovat.

"Cíl je jasný," řekl šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Musíme odvést maximum, abychom se vrátili na třetí místo šampionátu konstruktérů. Víme, že to bude těžké, protože náš hlavní konkurent je velmi silný, v druhé polovině sezóny je ve velmi dobré formě. Ale pro nás je to velmi důležité, vědí to naši jezdci Giancarlo a Kimi, ví to tým a budeme bojovat až do konce."

Po dvou mistrovských letech tak přišel slabší rok, kdy Italové nemohli na celkové vítězství ani pomýšlet. Ferrari se stejně jako McLaren vyčerpalo bojem o tituly v loňské sezóně, ale příčin neúspěchu bylo více.

"Sezóna 2009 byla určitě doposud pro tým velmi těžká, o tom není pochyb. Mělo to několik důvodů. Měli jsme velmi obtížný začátek sezóny kvůli slavné aféře dvojitých difuzorů, která svým způsobem určila technický vývoj letošního vozu," vysvětloval Domenicali.

"Také jsme měli vůz, který nebyl konkurenceschopný z důvodů, o kterých jsme již mnohokrát hovořili. Následně přišla v polovině sezóny Felipeho nehoda. Takže sezóna nebyla pozitivní, ale na druhé straně bych řekl, že na všechny ty potíže regaoval tým vždy velmi dobře, držel pohromadě."

"A je zřejmé, co je naším cílem v příští sezóně. Je to velmi důležité pro náš tým, který pracuje velmi tvrdě už letos na projektu vozu 2010."

Vrátit se na vrchol mají Maranellští v plánu hned příští rok. Novému vozu se proto začali naplno věnovat nezvykle brzy.

"Výsledky jsou povzbuzující, dosahujeme pokroku a v oblasti aerodynamiky, která je nejdůležitější, postupujeme podle plánu," hodnotil vývoj vozu 2010 Domenicali.
"Ale vzhledem k tomu, že příští rok nebudeme tankovat a hmotnost vozu bude dramaticky odlišná, si myslím, že bude třeba hodně zapracovat také na mechanické stránce vozu. Řekl bych, že v tuto chvíli je situace povzbudivá a tým pracuje velmi tvrdě, abychom byli příští rok konkurenceschopní."
Další článek: Statistické zajímavosti o okruhu Yas Marina

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.