Ferrari se ve zbývajících Grand Prix soustředí na kvalifikace, jsou klíčové

Konkurovat Red Bull dokáže Ferrari, jen když stojí na startovním roštu vpředu. Proto se Italové zaměří na kvalifikační výkon, aby se udrželi v boji o titul.
Ferrari se ve zbývajících Grand Prix soustředí na kvalifikace, jsou klíčové

Budou to tři velmi intenzivní závody," řekl šéf Ferrari Stefano Domenicali o závěru sezóny. "Důležité budou úpravy, které si většina týmů na tyto závody přiveze. Rozdíl udělá klidný přístup a jako obvykle dobrý kvalifikační výkon. Dnes (v neděli) jsme viděli, hlavně s Felipem, že se za problémy v kvalifikaci platí vysoká cena. Takže víme, že to je oblast, která si vyžádá naše maximální soustředění."

Ferrari se domnívá, že Red Bullu dokáže konkurovat závodní rychlostí. Ale musí být vozům z Milton Keynes na blízku. "V přípravách a kvalifikaci odvádí dobrou práci, ale jak jsme viděli, pokud v kvalifikaci odvedeme lepší práci než oni, pak jsme schopní je porazit," připomněl Domenicali. "Jinak je to těžké, ale uvidíme v příštích závodech, možné je vše."

Podle šéfa Scuderie lepší výsledek, než je třetí místo, nemohl tým v Suzuce očekávat. "Klasifikace je velmi, velmi otevřená. Zbývají tři závody, možné je vše a my se musíme udržet v boji až do konce," dodal.

Diskuze (24) Další článek: Horner: Zdá se, že McLaren použil Buttona jako obětního beránka
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.