Ferrari se v závodě dařilo nad očekávání, myslí si Alonso

Ferrari v Monaku získalo čtvrté a šesté místo, což pro boj o titul není ideální. Vzhledem ke startovním pozicím jezdců to však v Maranellu musí brát jako dobrý výsledek.

Felipe Massa čtvrtý odstartoval i dojel. To je výsledek, za který se v Monaku nedá vznášet kritika. Brazilský pilot navíc na jezdce před sebou výrazně neztrácel.

"Pokud se na této trati neposunete dopředu po startu, je těžké předjíždět, obzvlášť když jste na tom rychlostně podobně. Musíte být trpěliví a snažit se využít každé chyby, které se soupeři mohou dopustit. Skoro celý závod jsem se pohyboval za Sebastianem Vettelem a Robertem Kubicou a dojel na stejném místě, ze kterého jsem startoval. Nemyslím si, že jsem mohl udělat víc. Auto bylo tenhle víkend hodně dobré, pneumatiky fungovaly bez problémů. Zbývá nám jen zajistit, aby tomu tak bylo na všech tratích. Dnešní body jsou důležité pro celkovou klasifikaci, musíme se už ale soustředit, abychom byli co nejlépe připraveni na Turecko, jeden z mých nejoblíbenějších závodů," prohlásil Massa.

Fernando Alonso se v závodě rozhodně nenudil. Jako jeden z mála mohl předvést několik předjížděcích manévrů. Riskantní obutí nových pneumatik již po dvou kolech závodu Španěla vyneslo až na šesté místo. Původně byl klasifikován sedmý, když byl v poslední zatáčce závodu předjet Michaelem Schumacherem. Ten byl ovšem posléze penalizován, šestá pozice proto připadla zpátky Alonsovi.

"Tento výsledek je velkou morální vzpruhou. Po startu z boxů je šesté místo mnohem více, než jsme očekávali. Velký dík po této náročné neděli patří týmu, který má na výsledku zásadní podíl," řekl Alonso. Zápolení s pomalými vozy prý bylo ze začátku poměrně frustrující. Alonso nerad odhaduje, jak by dopadl, kdyby se účastnil kvalifikace, dle vlastních slov se ovšem cítil na zisk pole position. "Musíme zůstat klidní a pokračovat v práci. Výsledky se poté dostaví. Dnes jsme se mohli přesvědčit, jak talentovaný tým máme. Po odjetí všech devatenácti závodů uvidíme, kdo je nejsilnější. Pokud to nebudeme my, znamená to, že někdo jiný odvedl lepší práci, ne že bychom ze sebe nedostali to nejlepší," dodal.

Další článek: Co je příčinou chaosu v závěru Velké ceny Monaka?

Témata článku: , , ,